МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Заїкання

Заїкання є складним порушення мовлення, яке проявляється розладом її нормального ритму, вимушеним повторенням окремих складів або звуків, а також мимовільними зупинками в момент висловлювання.

Класифікація

По ряду певних ознак класифікується хвороба. На дві форми захворювання поділяється за характером та типом мовних судом: клонічна форма, яка характеризується повторенням окремих слів, складів або звуків; тонічну, при якій виникає пауза в мовленні, або розтягується якийсь звук. В залежності від періоду виникнення (на видиху чи вдиху) мовні судоми поділяються на інспіраторні та експіраторні. Може бути еволюційного або симптоматичного типу, в залежності від причин появи. Захворювання еволюційного типу поділяються на невротичне  та неврозоподне заїкання.

Причини

Існує декілька основних причин заїкання. До першої причини відносять дефекти у нервовій системі людини, що може бути пов'язане безпосередньо із спадковою схильністю (хворобливість дитини, родові травми, важка вагітність та пологи матері).

Спонтанне виникнення захворювання відноситься до другої причини заїкання в результаті таких факторів як неврози, стреси, перевтома, стреси і нервози. При нервових перевантаженнях та емоційному збудженні проявляється захворювання гостро.  

Симптоми

До основних симптомів хвороби відносять:

  • зупинки на початку складу або слова, інші запинки, в тому числі продовження або повторення початкових складів і звуків;
  • скорочення м’язів рук, ніг і шиї та лицьових м'язів мимовільного, рефлекторного характеру;
  • використання описових синонімів і оборотів, що дозволяють замінити звуки, склади та слова, які хворий не може вимовити або боїться.

Лікування

У лікуванні використовуються комплексні терапевтичні заходи.

Необхідна допомога декількох фахівців: логопед займається порушеннями мовленнєвого апарату, вчитель-дефектолог може займатися з дітьми. Розладами невротичного характеру займається психотерапевт.

Також лікування заїкання може включати:

  • Фізіотерапевтичні заходи,
  • Медикаментозне лікування із застосуванням певних лікарських препаратів;
  • Акупунктуру (голковколювання) та ін…

18.09.2015