МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Асбестоз

Асбестоз це вид фіброзу тканини легень, який викликаний вдиханням пилу азбесту, досить широко розповсюджений.

Із волокнистих мінеральних силікатів різного хімічного складу складається азбест. Волокна азбесту, коли потрапляють у дихальні шляхи дуже глибоко осідають у легенях, викликаючи цим фіброз. Від вдихання пилу азбесту може виникнути потовщення плеври.

Симптоми

Коли легені втрачають свою еластичність і утворюється велика кількість ділянок фіброзу, лише тоді поступово починають появлятися симптоми хвороби. До перших симптомів відноситься зниження переносимості навантаження та легка задишка. Завзяті курці, які у своєму анамнезі мають хронічний бронхіт, починають кашляти постійно. У них стає усе більш утруднене дихання. Розвивається дихальна недостатність та важка задишка приблизно у 15%.

Причини

Ті люди, які постійно працюють з азбестом мають більшу схильність до розвитку хвороби легенів.

Якщо зменшити вміст волокон та пилу азбесту на робочому місці, то можна запобігти виникненню хвороби. На сьогоднішній день поліпшений контроль за умовами праці у галузях промисловості, тому люди менше хворіють на азбестоз.

З дому де проводиться робота, робітники повинні вилучати азбест. Курці, які контактують з азбестом, можуть зменшити виникнення розвитку злоякісних пухлин легень, якщо припинять курити.  

Діагностика

Лікар може поставити хворому діагноз по рентгенівському знімку грудної клітки, де видно характерні зміни. Під час проведення аускультації через стетоскоп чутні патологічні звуки, тому що порушується функція легень. Хворому можуть провести біопсію, для того щоб визначити, чи є злоякісна пухлина плеври.  

Лікування

Лікування захворювання направлено на полегшення симптомів у хворого. У деяких випадках потрібно провести трансплантацію легень. 

28.06.2015