МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Грижа

Грижа стравохідного отвору діафрагми

Грижа стравохідного отвору діафрагми є вродженою. Частина шлунка внаслідок відсутності фіксації переміщується через стравохідний отвір вгору, в грудну порожнину. У дітей вони зустрічаються частіше, ніж здається, оскільки багато дітей з повторними блювотами не обстежуються рентгенологічно.

Причини

Причинами розвитку даної патології є:

  • підвищення внутрішньочеревного тиску за надмірного фізичного навантаження;
  • вроджене недорозвинення сполучних структур, що змінюють стравохід в ставохідному отворі діафрагми;
  • рубцево-запальне вкорочення стравоходу.

Симптоми

Провідними симптомами у дітей молодшого віку є блювота,  у старших - болі у верхньому відділі епігастрію, що посилюються після їжі, особливо за кашлю, під час нахилів і фізичних навантажень (рідко спостерігаються за інших шлункових хвороб); спостерігається зригування лунковим вмістом, печія, що з'являється, під час згинання тулуба уперед і в положенні лежачи, часто відзначаються загрудинні болі, що іноді нагадують серцеві.

Діагностика

Підтвердженням діагнозу роблять рентгенологічним дослідженням у вертикальному та горизонтальному положеннях хворого, а також вз використанням прийомів, що підвищують внутрішньочеревний тиск, і виробляють фіброгастроскопію та езофаготоно кімографію.

Лікування

Лікування в основному консервативне, спрямоване на запобігання закидання їжі з шлунку  у стравохід. Не бажано носити тугих поясів, корсетів. Виключається робота , яка пов'язана з напругою черевного преса та нахилом тулуба. Спати бажано з піднесеним узголів'ям (на 2-3 подушки). Дітям грудного віку призначають густу їжу і годування у вертикальному положенні, більш старшим дітям рекомендують після вживання їжі перебувати у вертикальному положенні.