МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Плеврит та його види

Плевра являється оболонкою легенів. Запалення оболонки плеври називається - плеврит. Як правило, плеврит не розвивається сам по собі. Найчастіше він є наслідком захворювань, які мають простудний характер.

У деяких випадках буває так, що плеврит є проявом певних системних захворювань організму.

Типи захворювання:

  •  плеврит інфекційного характеру, він викликаний хвороботворними бактеріями, що проникають в організм в середину;
  •  плеврит асептичного характеру, він розвиваються при травмах плеври або легеневій онкології.

Плеврит найчастіше розвивається у людей, які переносять:

  1.  часті переохолодження;
  2.  гіподинамію;
  3.  постійні надмірні навантаження фізичні;
  4.  незбалансоване харчування;
  5.  непереносимість деяких лікарських засобів

Симптоми:

Симптоми плевриту, як правило, додаються до клінічних ознаках головного захворювання, наприклад, перелому реберних кісток, запалення легенів або злоякісного новоутворення легень

Симптоми плевриту можуть проявлятися 3-ма синдромами:
  •  синдром сухого плевриту;
  •  синдром негнійного походження;
  •  синдром гнійного походження.

При даному захворюванні один синдром може  переходити в другий.

Симптоми сухого плевриту - це неприємні відчуття в області грудей, які стають сильними на вдиху. Біль виникає через зачіпання больових рецепторів і розташовується в зоні, в якій локалізуються фіброзні накладення. При зміні положення тіла неприємні відчуття стають сильнішими. Якщо хворий займає лежаче положення на тому боці, що болить, то відповідно біль проходить. Дихання у хворого часте, поверхневе та неглибоке. Під час дихання хворого можна спостерігати несиметричні руху в області грудної клітини. 

Гнійни плеврит характеризується дуже складним перебігом. Він починається з болючих відчуттів в стороні грудини, яка є ураженою, в процесі дихання біль стає сильнішим, підвищується температура тіла, виникає загальне нездужання і розвивається гарячковий стан.

Дуже часто спостерігаються  перепади температури тіла протягом однієї доби. Ці перепади протікають в супроводі з посиленим виділенням та  судомним ознобом. В окремих випадках відзначаються прискорене серцебиття та утруднене дихання.

В процесі обстеження хворого на рентгенівському апараті встановлюються накопичення рідини в порожнині плеври. Якщо не проводити своєчасне лікування, то інтоксикація організму розвивається далі, пацієнт відмовляється від їжі, шкірні покриви бліднуть, хворий втрачає вагу.

12.11.2016