МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Фронтит

Фронтит - являється запальним процесом слизової оболонки лобних пазух, що виникає внаслідок інфекцій бактеріального або вірусного походження. Лобові пазухи розташовані над очницями та мають вигляд утворень порожніх. Вони з'єднуються з носовою порожниною через носо-слізний (лобно-носовий) канал. Дане захворювання спостерігається, як у дітей, так і у дорослих.

Види 

Захворювання має хронічну та гостру форму. Гострий фронтит характеризується болями над бровами та в лобі. Біль при гострій формі фарингіту являється дуже сильним, а також посилюється при дотику до чола або перенісся. Також у хворого спостерігається загальна слабкість, сильна сльозоточивість, підвищена температура тіла, виділення з носа з домішками гною. Якщо виділення у пацієнта спостерігаються лише з однієї ніздрі, то лише одна пазуха має запалення. У хворого порушується сон, зникає відчуття запаху, дошкуляє сильна мігрень. Якщо не звернутися до фахівця і не почати лікувати гостру форму фронтиту, то захворювання перейде у хронічну форму. 

Хронічна форма фронтиту проявляється не так явно. Біль локалізується в області чола. Якщо  у пазухах накопичується велика кількість гнійеих виділень, то біль починає посилюватися, особливо якщо натиснути на брову. Після сну починає виділятися з носа рясна кількість гнійного слизу. Хронічний фронтит поділяється на: поліпозний, гнійний, катаральний, хронічний ускладнений, поліпозно-гнійний.

Причини 

До причин фронтиту відносять утруднене носове дихання через аденоїди, алергічний риніт або інфекційний; вроджене викравлення носової перегородки або набуте; зниження імунітету, наявність в організмі хронічної інфекції (стафілокока). 

До головних причин, які викликають фронтит відносять бактерії, які потрапляють в носоглотку та викликають нежить. Дані бактерії накопичуються з часом в лобових пазухах і як тільки відбувається збій імунної системи, то бактерії починають свою активну діяльність. Вони викликають запальний процес.

Основні симптоми 

У хворого спостерігається виділення з носа, біль в ділянці чола, що посилюється до ранку, порушення носового дихання. Біль має невралгічний характер, стає нестерпним. Якщо захворювання носить запущений характер, починають боліти очі, появляється порушення нюху та світлобоязнь. Головний біль починає вщухати, якщо спорожнити пазухи; проте коли знову забивається відтік, то головний біль поновлюється.

При гострій грипозній формі фронтиту у хворого відмічається підвищення температури тіла, появляється припухлість та набряклість набряклість в ділянці чола, а також змінюється колір шкіри над пазухами. якщо ви помітили дані симптоми, то негайно потрібно звернутися за допомогою до лікаря.

Профілактика 

Профілактика заключається у тому, що потрібно дотримуватися ряду заходів, які спрямовані на загальне зміцнення організму та ведення здорового способу життя. Потрібно займатися спортом, загартовувати свій організм, більше часу проводити на свіжому повітрі та не переохолоджувати організм. Своєчасно потрібно лікувати грип та респіраторні інфекцій.

20.07.2016