МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Озена

Озена – ця хвороба слизової оболонки носа. Хворіють частіше жінки. 

До сприяючих факторів розвитку даного захворювання відносять незадовільні умови життя. 

Етіологія

До сьогоднішнього дня причини розвитку хвороби невідомі. Існують лише думки. Одні вважають, що причиною розвитку озени є: широкий лицьовий череп, вроджена ширина носа надмірна, недорозвиненні придаткові пазухи та ін.. 
Інші вважають, що причиною є порушення харчування тканин носа, яке призводить до того, що руйнується кістка і відбувається переродження епітелію. 
Існує велика кількість гіпотез про причини розвитку озени, але найбільш правильною потрібно вважати ту, яка говорить, що захворювання розвивається при порушенні функцій нервів. 

Клініка

Хворий при носовому диханні відчуває сухість в носі болісну та щось сторонє. Хворий починає очищати ніс від корок, які скупчилися в носі. Бувають випадки, що кірок утворюється така кількість, що вони повність закупорюють порожнину носа. Після чого появляється утруднене дихання носове, але після видалення усіх корок, стає краще дихати. 

Також під час хвороби втрачається нюх. Тому хворий навіть не відчуває, що в нього неприємний запах з носа, він дізнається про це від оточуючих. Нюх в хворого втрачається тому, що гине нюховий рецептор. Неприємний запах досягає такої межі, що не можливо спілкуватись з людиною. 

До озени також може приєднуватися, таке захворювання, як запалення середнього вуха. 
А сама озена може переходити на глотку, трахею, гортань. 

Діагностика

Діагностику проводить отоларинголог методом риноскопії, під час якої визначає дані симптоми. 

Лікування

Консервативне лікування озени передбачає усунення сухості в носі, скупчення корок і дезодорацію. Медикаментозне лікування признає лікар. 

11.05.2016