МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Біль у вусі

Різні чинники можуть викликати біль у вусі. Це може бути невралгія, запалення вушного нерва, запалення самого вуха, навіть коли починають прорізуватися зуби мудрості.

Діагностувати причину болі у вусі можна в кабінеті лікаря-отоларинголога за допомогою інструментів, які використовує спеціаліст, при отоскопії.

Найбільш поширеним приводом, щоб відвідати лікаря-отоларинголога являється запальний процес у вусі. 

Запалення вуха, як і інші запалення характеризуються наступними ознаками:

  • Набряк
  • Біль
  • Порушення функції
  • Почервоніння
Якщо у вусі відбувається гострий запальний процесс, то тоді ставиться діагноз – отит. Дане захворювання є великим приводом для того щоб звернутися за допомогою до кваліфікованого спеціаліста.

При данному захворюванні біль настільки ниюча та нестерпна, що хворий негайно біжить на прийом до лікаря за допомогою, а не займається самолікуванням.

Симптоми отиту


  • Гострий та нестерпний біль у вусі, який має схильність посилюватися під час подразнювання та ковтання (саме найчастіше спостерігається загострення вночі);
  • Підвищення температури тіла;
  • Свистящі звуки у вусі;
  • Знижується працездатність у людини

Лікування

Найчастіше лікування отиту проводиться за допомогою протизапальних препаратів. В окремих випадках лікар може призначити також антибіотики, це залежить від важкості захворювання.

Лікар-отоларинголог завжди звертає увагу на барабану перетинку у хворому вусі, тому що може бути її перфорація чи нагноєння. Якщо у пацієнта діагностували гнійний отит, то у таких випадках хворого можуть госпіталізувати у стаціонар, щоб попередити ймовірність розвитку менінгіту.

Отит зазвичай лікується в домашніх умовах по призначенню лікаря. При даному захворюванні виписується лікарняний лист до 7 днів.

Якщо отит недолікований чи пролікований неправильно (самолікування), то він небезпечний не тільки переходом в гнійну форму, але може розвинутися неврит слухового нерва, який призведе до глухоти.

6.02.2013 р.