Гістероскопія - крок до жіночого здоров'я
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Гістероскопія - крок до жіночого здоров'я

Останні десятиліття спостерігається неухильне збільшення кількості гінекологічних захворювань. Травми при пологах, аборти, захворювання, що передаються статевим шляхом, хімічні та фізичні фактори, що застосовуються для контрацепції, вікові і гормональні порушення, захворювання залоз внутрішньої секреції відіграють важливу роль у виникненні передпухлинних та пухлинних захворювань жіночої сфери.

 Що ж робити, щоб ідучи в ногу з часом, у вирі сьогодення, не втратити жіноче здоров’я, діагностувати хворобу на ранній стадії та провести її лікування в короткий період часу? Про це ми запитали у лікаря гінеколога Центру Сімейної медицини та завідуючої відділення гінекології перинатального центру Ткачук Тетяни Миколаївни:

 -  Одним із помічників у вирішення інтимних проблем жінки є застосування гістероскопії - сучасного малоінвазивного методу діагностики та лікування гінекологічної патології. Хочу зауважити, що з 2011 року, на базі гінекологічного відділення міської лікарні, був створений структурний підрозділ Центру сімейної медицини, оснащений операційною з сучасним ендоскопічним обладнанням, комфортабельною палатою. Гістологічні дослідження отриманого матеріалу під час операцій проводяться гістологами, Хмельницького та Києва, за бажанням пацієнтки.

Наш Центр єдиний в місті запровадив гістероскопію.

- Отже, Тетяно Миколаївно, розкажіть будь ласка, що ж таке гістероскопія і які існують покази до її проведення?

- Гістероскопія це “золотий стандарт” в діагностиці та лікуванні внутріматкової патології.

  Гістероскопія – це метод огляду порожними матки з використанням гістероскопа, який дозволяє лікарю заглянути “своїм оком” в канал шийки матки та маткову порожнину. Дану операцію  проводять у випадку, якщо потрібно підтвердити або спростувати наявність ендометріозу, при різних патологіях ендометрію, за наявності в порожнині матки підслизових вузлів, при підозрах на пороки розвитку матки, кровотечах під час менопаузи, безплідді, перед ЕКО Цей ендоскопічний метод лікування дозволяє не лише виявити, але й усунути проблему.

За даними доказової медицини, запобігти неправдивому діагнозу в 30‒40 % допомагає саме проведення планової гістероскопії.

 Перед кожною операцією  пацієнтка, проходить певні аналізи і отримує інформацію про підготовку до операції.  

-Де проводиться гістероскопія? 

- Операція відбувається на базі структурного підрозділу Центру сімейної медицини під наглядом кваліфікованого медичного персоналу. Лікар виконує незначні операційні втручання: видалення поліпів, гіперплазовану слизову оболонку, розтинання злук, біопсію, видалення міоматозних вузлів, поліпів ендометрію, вирізання перетинок, щільних зрощень в порожнині матки тощо. Гістероскопія,  триває від 20 хв. до 2 год., завжди проводиться тільки під загальною анестезією. Після операції, під пильним наглядом лікарів ЦСМ, пацієнтка відпочиває в комфортабельній палаті. Зазвичай вже в день операції вона може відправитися додому та повернутися до звичного ритму життя.

- Це болісна процедура?

- Не зовсім. Адже при гістероскопії жодного розрізу не проводиться. В цьому й особливість такої операції. Через природні статеві шляхи жінки вводиться гістероскоп, з'єднаний з джерелом світла, відеокамерою, системою подачі рідини. Багаторазове збільшення матки на моніторі дає лікареві можливість діагностувати внутрішньоматкову патологію. Слід зауважити, що всі операції в нашому Центрі відбуваються під загальним наркозом, і застосуванням сучасних високоякісних анестетиків.

- Які існують протипокази до проведення гістероскопії?

Для гістероскопії існує й чимало протипоказань. Найголовнішими є: запальні процеси, маткова кровотеча, стеноз шийки матки, вагітність або підозра на неї, інфекційні захворювання тощо. Важливо зауважити, що гістероскопія проводиться впродовж першого тижня після закінчення місячних, на 7-10 день від їх початку. А якщо жінка планує вагітність, то краще проводити гістероскопію до овуляції.

 - Що можна зробити з метою покращення жіночого здоров’я?

- Ідеальними перспективами покращення жіночого здоров’я є:  диспансеризація з моменту народження з профілактикою, своєчасна діагностика та лікуванням різних захворювань; просвітницька робота в культурному та репродуктивному аспектах; профілактика небажаних вагітностей та своєчасна діагностика та лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Отже, дотримання нескладних рекомендацій і уважне ставлення до свого здоров'я допоможе на довгі роки зберегти здоров'я і повноцінне життя жінкам. Любіть себе і будьте здорові.

Докладніше інформацію про нову лікувально-діагностичну процедуру – гістероскопію, можете довідатися в Центрі Сімейної Медицини за телефонами: +38(03849)3-10-98; +38(03849)3-99-69, +38(098)812-63-48; +38(096)7963685. Або ж завітати до нас на сайт https://www.centrmed.com

 м. Кам'янець-Подільський, вул. Драгоманова, 14а, навпроти старого «Фуршету».

20.03.2017