Лікування маткових кровотеч
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Лікування маткових кровотеч

Маткові кровотечі є симптомом багатьох гінекологічних захворювань. Виділяють кровотечі, не пов'язані з менструацією, - метрорагії - та надмірні менструації - менорагії.

Метрорагія не має нічого спільного з менструацією і спостерігається в будь-якому віці. Порушення вагітності, позаматкова вагітність, запалення матки і труб, пухлини - все це буває причиною рясної кровотечі і може настати після аборту або пологів, якщо залишилися частини плоду або плаценти. У жінок після 40 років маткові кровотечі найчастіше пов'язані з початком клімаксу. У деяких випадках метрорагія є наслідком психічних розладів: істерії, сильних душевних хвилювань, таких  як переляк, страх, туга. Сильні хронічні т тривалі кровотечі (10-14 днів) майже завжди свідчать про захворювання статевих органів, наприклад, про фіброміому, або про захворювання крові, серцево-судинної системи, легень, нирок.

Менорагія спостерігається як дисфункціональна маткова кровотеча, а також за загальних виснажуючих захворювань, хвороб серця, крові, залоз внутрішньої секреції і за деяких гінекологічних захворювань (фіброміома матки, запальні захворювання).

Якщо жінку турбують дуже сильні менструації, слід їсти більше плодів груші, пити жолудеву каву, вживати ягоди ожини, суниці.

Відвар листя малини
  • 1 столову ложку подрібненого листя залити 2 склянками окропу, потримати на водяній бані або слабкому вогні 5-7 хв, настояти 5-7 хв., процідити. У рази надмірних крововиділень під час менструацій випити за 4 рази впродовж дня.

Відвар кори калини вживають у разі матковех кровотеч, надмірних та болісних менструацій, у післяпологовий період для скорочення матки, а також як заспокійливий засіб.


Відвар кори калини
  • 1 столову ложку подрібненої кори калини звичайної заливають 0,5 л окропу, кип'ятьтя 15 хв на слабкому вогні, проціджують і п'ють по чверті склянки тричі на день.
Подорожник, кропива, хвощ

  • Листя подорожника великого, траву кропиви дводомної та траву хвоща польового (1:1:1) подрібнити, змішати. 1 столову ложку суміші залити 0,5 л окропу, настояти годину-півтори. Процідити. Пити впродовж дня як чай у разі сильних менструацій.

Ліки з кори дуба

  • 1 столову ложку подрібненої кори дуба звичайного залити 0,5 л окропу. Прокип'ятити 5-7 хв., настояти півгодини, процідити. Пити по півсклянки 3-4 рази на день.

Настоянка рути садової

  • 1 столову ложку листя рути залити 1 склянкою спирту. Настоювати 2 тижні. Процідити. Пити по 10 крапель тричі на день.

Можна приготувати "попереджувальні" ліки зі споришу та грициків. Цей засіб готують і починають вживати за 3-5 днів до початку менструації і вживають до її припинення.


Спориш та грицики

  • 1 столову ложку суміші трави споришу звичайного із травою грициків звичайних (у рівних частинах) залити 0,5 л окропу, настоювати годину, процідити. Пити по півсклянки зранку та ввечері.


Проте, якщо менструації з кожним разом ряснішають, потрібно негайно звернутися до лікаря, оскільки це може вказувати на серйозне захворювання матки.

30.11.2016