Лікування гінекологічних захворювань за допомогою гірудотерапії
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Лікування гінекологічних захворювань за допомогою гірудотерапії

На сьогоднішній день майже кожна жінка стикається у своєму житті з проблемами в області гінекології. Так званні "жіночі" захворювання наздоганяють представниць прекрасної статі у будь-якому віці. Будь-яка жінка розуміє, що запущене захворювання в цій сфері може призвести до небезпечних наслідків. Нажаль , не завжди допомагають такі традиційні методи лікування, як антибактеріальна , протизапальна та гормонотерапія. Тому багато пацієнтів шукають нетрадиційні методи лікування, одним з яких є гірудотерапія. Цей метод застосовувався для лікування людей ще кілька тисячоліть тому. Метод гірудотерапі ї знаходить широке застосування і в сучасному світі - адже її дію перевірено століттями. Лікування п'явками не несе в собі ніяких побічних ефектів.

При укусі п'явки секрет слини п'явки з біологічно активними сполуками проникає в кров. У слині містяться гірудин, дестабілаза та інші речовини, в тому числі знеболюючі і антибактеріальні. Це вони відповідають за болезаспокійливий, тромболітичної, імуностимулюючий, судинорозширювальний, антигіпоксичний, протизапальний і багато інших корисних для організму ефекти.

Крім того, застосування медичної п'явки дозволяє розвантажити кровоносну систему, відновити мікроциркуляцію в районі запалення. Виявляється загальне рефлекторний вплив на тіло - п'явка чутлива до електромагнітного і інфрачервоного випромінювання, і тому присмоктується тільки до біологічно активних точок.

За допомогою гірудотерапії можна проводити лікування досить багатьох жіночих захворювань. П'явки допоможуть при різних запаленнях органів малого таза, у тому числі хронічних запаленнях придатків і матки, кістах яєчникі, кольпіті, ендометріозі, параметриті, міомі матки, сальпингоофориті, аденомиозі. Гірудотерапія також показана жінкам, що страждають порушеннями менструального циклу; використовується для відновлення організму після аборту як засіб, що запобігає спайковому процесу. Більш того, медична п'явка з успіхом застосовується при деяких видах безпліддя

Гінекологічні захворювання рідко існують самі по собі - як правило, вони супроводжуються якимсь іншим недугою. Провокувати і підтримувати жіночі хвороби можуть різні неврози, порушення функцій печінки, щитовидної залози, хронічний гастрит та інші порушення роботи організму. Ці додаткові захворювання також не слід залишати без уваги - їх необхідно усунути. Лікування жіночих захворювань п'явками цілком підходить для цього завдання. Адже гірудотерапія надає оздоровляюча і тонізуючу дію не тільки на конкретну область, а й на весь організм в цілому.

Сприятливий вплив лікування п'явками можна відчути після перших сеансів. Фізіологічно активні речовини, що виділяються п'явкою в кров людини, знімають біль, свербіж і набряки навколо ураженої ділянки, усувають дискомфорт, нормалізують температуру. Загальне самопочуття і настрій пацієнта поліпшується: у відповідь на невелику втрату лімфи і крові організм виділяє ендорфіни, що забезпечує легку ейфорію. Пацієнт під час сеансу знаходиться в лежачому положенні. Бажано, щоб шкіра не була оброблена пахучими речовинами, такими як крем, дезодорант, ароматичне мило - п'явки чутливі до запахів. Сама процедура практично безболісна - укус п'явки не сильніше комариного - і триває приблизно годину. Як правило, п'явка відпадає сама після закінчення потрібного часу.

Кров після сеансу зупиняти не слід, та й не вийде - в слині п'явки міститься речовина, що перешкоджає згортанню крові. Час загоєння укусу у кожної людини індивідуально. Виділення невеликої кількості лімфи і крові з ранки протягом двох діб - нормальне явище, хоча багато пацієнтів виявляють з цього приводу занепокоєння. На цей час рекомендується закрити місце укусу всмоктуючою пов'язкою. Втім, слід від п'явки пропадає досить швидко і не потребує додаткової обробки антисептичними і загоюючими засобами.

Зазвичай сеанс гірудотерапії проводиться з інтервалом в 2 або 3 дні. Кількість відвідувань обговорюється з лікарем.

В нашому місті лікування за допомогою гірудотерапії проводиться у центрі сімейної медицини. Тут ви можете проконсультуватися з лікарем-гірудотерапевтом та акушер-гінекологом та підібрати схему лікування.

Берегуля Алла Володимирівна

12.02.2013р.