МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Ішіас

Запалення сідничного нерва носить назву ішіас. У людей, які хворіють даним захворюванням 2-3 рази на рік відбувається загострення.

 Якщо ставитись до хвороби недбало, то вона не дає можливості людині нормально жити. В організмі людини сідничний нерв являється найбільшим, починається він у поперековому відділі хребта і опускається по нозі вниз, де відбувається розподіл на дрібні нерви. Тому при захворюванні біль може виникати у різноманітних місцях людського організму.

 Причини

 Існує безліч причин, які призводять до виникнення ішіасу. Захворювання хребта та травми (пухлини, грижі дегенерація або деформація міжхребетних дисків, остеохондроз та ін.) можуть привести до травмуванняабо затискання нервових корінців. Ішіас може розвинутись після перенесеної інфекції (туберкульоз, грип).  Гінекологічні захворювання, запори, артрит, діабет також можуть бути причиною даної хвороби.  

 Симптоми

 Від різноманітності причин, які викликають хворобу залежить різноманітність симптомів.

 У деяких випадках біль може бути локальною – спостерігатися лише в попереку, але навіть в цьому випадку її прояви можуть бути різноманітні. У хворого може палити, колоти, стріляти в спині. Може появитися відчуття мурашок або оніміння.

 Дуже часто ішіас дає про себе знати болем по всій довжині ноги, починаючись в поперековому відділі хребта і через сідницю і стегно поширюючись до самих кінчиків пальців.

 Біль при ішіасі може бути нестерпним, що хворому важко нахилятися, ходити та сидіти. При цьому у людини хода несиметрична, у зв’язку зтим що вона нахиляє корпус злегка вперед і в сторону.

 Захворювання найчастіше вражає одну ногу, але бувають випадки, коли біль проявляється в обох кінцівках одночасно.

 Лікування

 При лікування ішіасу до кожного хворого є індивідуальний підхід.

Лікар може призначити вакуум-терапію, голковколювання, точковий масаж або мануальну терапію. Також проводиться симптоматичне лікування. 

20.09.2016