Хвороба Альцгеймера
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Хвороба Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера – це захворювання при якому відмирають нейрони (певні системи клітин) головного мозку, які у свою чергу призводять до деменції (сенильного недоумства) або старечого недоумства.

Найчастішою причиною старечого або сенильного недоумства і є хвороба Альцгеймера, яка розвивається у старечому та похилому віці.Після сорока років можуть появитися уже перші симптоми захворювання, а уже після 70-річного віку збільшується частота захворювання до 30 %.

Причини

В головному мозку відбувається руйнування нервових шляхів. До цього призводять два процеси: відбувається утворення нейрофібріллярних клубочків, які у свою чергу складаються із уже пошкоджених нейронів, а також у головному мозку відкладається білок у вигляді «сенильних бляшок». Дані процеси призводять до руйнування нервових шляхів головного мозку.  

Точної причини виникнення хвороби досі не відомо, проте вчені виділили спеціальні гени, які відповідають за схильність людей до хвороби. 

І ось що цікаво: хвороба Альцгеймера спостерігається найчастіше у людей з некваліфікованими професіями та у малоосвідчених людей. У людей, які мають високий інтелект менше шансів на те, що вони захворіють даною хворобою, тому що у тих людей в головному мозку більша кількість зв’язків між нервовими клітинами. Найчастіше вражає жінок дане захворювання – можливо це відбувається тому, що тривалість життя у жінок довша ніж у чоловіків.  

Симптоми

Спочатку починаються наростаючі порушення пам’яті. Оточуючі можуть і не помічати у людини ранню стадію хвороби, тому що хворий помітивши у себе перші ознаки захворювання, намагається їх приховати. Через певний час приєднуються такі симптоми, як почуття здивування, нерозуміння, розгубленості. Поступово у хворого випадають із пам’яті навички, досвід, накопиченні знання і саме головне, що хворий забуває спочатку теперішні події, а потім ті події, які відбувалися раніше. Також людина перестає орієнтуватися в часі та на місці. Незрозумілою стає мова.

 Фактори, які підсилюють симптоми хвороби:

  • Прийом великої кількості медичних засобів
  • Спекотна погода
  • Інфекційні захворювання
  • Темрява
  • Зустріч з великою кількістю незнайомих людей
  • Незнайомі місця та ін..

 Діагноз

Спеціалістами розроблені відповідні анкети, які використовуються для визначення хвороби Альцгеймера. По даних анкетах лікарі відрізняють це захворювання від інших.

Також проводиться комп’ютерну томографію, електроенцефалографію, електрокардіографію, електроенцефалографію, комп'ютерну томографію, дослідження функції щитовидної залози.

 Лікування

Якщо ви помітили симптоми, які схожі на прояви хвороби Альцгеймера, то негайно зверніться на консультацію до невропатолога.

Не існує ліків, які вилікували б захворювання, проте є ліки, які допомагають полегшити прояви хвороби та стримують розвиток.