МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Ода цибулі №2

Сучасні ендокринологи наполегливо радять цибулю для щоденного харчуванням хворим на діабет як інсулінозалежного, так і інсулінонезалежного типів. Справа в речовині, яка збільшує секрецію інсуліну та запобігає його деактивації печінкою. В обох випадках рівень інсуліну в організмі підвищується. Цибуля тут буде корисною у будь-якому вигляді: сира, варена, найліпша – печена. Народна медицина радить лікуватися від діабету настоєм цибулі, або упродовж місяця вживати перед кожною їжею (тричі на день) по печеній цибулині. Курсу лікування вистачає на півроку.

Постійне вживання цибулі зменшує рівень холестерину в крові, є доброю профілактикою атеросклерозу. Для цього вживають свіжий сік цибулі з медом. Його готують у співвідношенні 1:1 приймають по 1 чайній ложці 3-4 рази на день.

Сік свіжої цибулі навпіл з медом дуже швидко вилікує ангіну, є гарним засобом від кашлю, бронхіту, коклюшу, бо добре розріджує мокротиння. При кашлі годиться і сік печеної (столову ложку 3-4 рази на день) або свіжої цибулі навпіл з теплим пряженим молоком (вживати так само).

Усім відомі бактерицидні властивості цибулі використовуйте як при звичайних застудних захворюваннях, так і в якості профілактики грипу. Під час епідемії по кілька разів на день змащуйте слизову оболонку носа свіжим соком цибулі, і зведете шанс заразитися до мінімуму. Ще й біля дверей покладіть покришену цибулину – її фітонциди не пропустять жоден вірус до вашої домівки.

Коли промерзли чи промочили ного, не чекайте на нежить, а натріть 2-3 цибулини. Якщо зможете протриматись, вдихаючи цей аромат 7-10 хвилин, вважайте хворобу подоланою. Такими інгаляціями раніше лікували навіть нагноювальні захворювання бронхів і гострі абсцеси легень.

Вживання цибулі допомагає нормалізувати підвищений тиск. Гіпертонікам слід пам’ятати, що вона має бути на столі кожен день – з’їдати треба не менше 1-2 свіжих цибулин.

Чоловікам потрібно їсти цибулю, особливо перед сном. Це має запобігти аденомі простати. З'їдена увечері цибулина буде гарним засобом і для лікування гіпертрофії статевої залози. Не зайвим буде знати, що цибуля підвищує статеву потенцію і збільшує вироблення сперми.

Варто водночас прислухатися до свого організму – при загостренні захворювань шлунково-кишкового тракту, гострому панкреатиті та серцевих недугах вживання цибулі слід обмежити.

Настій цибулі прояснює зір, як і змащування повік на ніч сумішшю соку цибулі з медом (1:2). Коли є більмо, цю суміш закапують в око на ніч по 1-2 краплі.

У вухах дзвенить, шумить – тоді лікуються, закладаючи всередину просякнуту соком цибулі ватку. Цибулею завжди лікували глухоту. Брали цибулину, вирізали з неї серединку, клали туди кмин, а потім пекли. Соком такої цибулі закрапували вуха, і слух повертався.

Спечену до м’якого стану цибулину прикладають до чиряків, фурункулів, наривів. Аплікаціями з її кашки лікують грибкові та гнійничкові захворювання шкіри, дерматити від укусів комах, плішивість і випадіння волосся, видаляють мозолі і бородавки. 

20.04.2016