Облітеруючий ендартериїт
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Облітеруючий ендартериїт

Цій хворобі завжди легше запобігти, аніж лікувати. Однак, якщо біда прийшла, не варто опускати рук. Терпіння і наполегливість допоможуть повернути здоров’я. народна медицина пропонує чимало рецептів із лікарських рослин.

Буквиця лыкарська

Буквиця лікарська дуже добре допомагає жінкам позбутися варикозного розширення вен , а чоловікам – подолати облітеруючий ендартериїт. Водночас лікує подагру та поліартрит.

1 столову ложку подрібненої трави та квіток залити 1 склянкою окропу, настояти 20 хвилин. Вживати по одній столовій ложці чотири рази на день за 30 хвилин до їжі.

Можна робити і теплі ванночки для ніг. Для цього дві столові ложки подрібненої рослини залити 1 літром води. Це допомагає також від пітливості ніг.

Якщо вже з’явились виразки на ногах, то для приготування ванночок до трави буквиці додайте ще й коріння. Одну столову ложку подрібненої трави і один подрібнений корінець залити 1 літром окропу, настояти 30 хвилин. Робити такі ванночки два-три тижні, потім тиждень перерви і знову повторити курс.

Хміль звичайний

Хміль звичайний допоможе тим, у кого хворі вени, з’явилися виразки. Одну столову ложку подрібнених шишок заварити 1 склянкою окропу. Настояти дві години. Вживати по одній столовій ложці 5-6 разів на день.

Зовнішньо варто робити обмивання, компреси. Для приготування ліків беремо дві столові ложки подрібненої сировини – на 500 мл води. Заварити, настояти дві години.

Ефективною є мазь із хмелю (її можна приготувати у домашніх умовах). Одну частину сухого порошку хмелю і чотири частини смальцю ретельно розмішати, розтерти до утворення однорідної маси. Такими ліками легенько змащувати уражені ділянки.

Нагідки (Календула)

Одну чайну ложку подрібнених квіток (з лікувальною метою використовують квіткові кошики) заливають однією склянкою окропу. Настоюють 15-20 хвилин, проціджують. П’ють по одній столовій ложці 3-4 рази на день. Такі ліки можна додавати до чаю або кави. Можна також приготувати 10-процентну настоянку і додавати до напоїв до 5 крапель. Людям, які двічі на рік по одному місяцю проведуть таку профілактику, захворювання не загрожує.  

Наталія Земна 

23.07.2015