МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Ліки на городі

Гісоп

Ця висока із синіми квітками та чудовим запахом трава, має хороші харчові та лікувальні властивості. При готуванні страв її додають як харчову добавку, а чи як приправу у будь-якому вигляді – свіжому чи висушеному. Водночас – це неперевершений лікувальний засіб від запалення внутрішніх дихальних шляхів, легень і багато іншого… тож якщо у вашій домашній аптечці є гісоп – ви дуже швидко приборкаєте простудні захворювання, оскільки ця рослина є чудовим відхаркувальним засобом.

Більше того, гісоп добре діє на секрецію травних залоз, підвищує апетит, зменшує процеси бродіння в кишківнику, заспокоює нервову систему. Зовнішньо його використовують для полоскання ротової порожнини, коли болить горло або виникло запалення на слизовій оболонці, при гематомах (робити аплікації, примочки), флюсі, ангіні і навіть коли неприємний запах з рота. Також гісоп помічний при кон’юктивітах. Можна робити примочки, закрапувати хворі очі, якщо потріскалися судини, наприклад компреси, щоб не утворювались тромби. Після таких процедур не забруднюється кришталик ока, не розвивається катаракта, не підвищується очний тиск.

Відваром гісопа і, навіть його соком, успішно лікують рани, які дуже тяжко загоюються. Допоможе він і онкохворим, як тонізуючий засіб. При надмірній пітливості, коли пітніє все, навіть волосся, використовують чай з гісопа: одну столову ложку подрібненого листя залити склянкою окропу. Лікування розраховане на 2-3 тижні.

Аніс

Про те, що аніс є чудовим спазмолітиком, знеболює, дезінфікує, налагоджує функцію кишківника і всіх травних залоз – знали з давніх давен. І народна медицина у своїй практиці широко використовує цю рослину саме у цьому напрямку. Крім того, його рекомендують матерям, які годують немовлят, а також як сечогінний та протизапальний засіб. Або ж коли утворилися камінці у нирках і не можуть вийти через порушений або деформований сечовивідник, що спричиняє ниркову коліку. При такому запальному процесі рекомендуємо вживати анісову олію або ліки з анісу.

29.06.2015