Краще чаю тільки чай
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Краще чаю тільки чай

Тож дитині треба давати чай із гіркотою: полиновий чай, наприклад. Всі знають, що найбільше гіркот саме в гіркому полині. Але пам’ятайте, що полинові настойки робити заборонено, оскільки вони порушують нервову систему, психіку.

І менше давати солодощів дитині, тому що солодке – чай із цукром теж – розтягує шлунок.

Останнім часом ми почали вживати більше трав’яних чаїв. А чи вмієте ви у своїх родинах їх правильно заварювати? Чай – це екстракт із частин рослин. Хтось заварює квіти, хтось – листя, а дехто бере плоди. Або навіть варимо чай із гілочок та корінців. І ось усі біологічно активні речовини, які знаходяться в рослині, таким чином, з чаєм, надходять в організм.

Для приготування беруть як свіжі, так і висушені рослини. Але чим дрібніші та м’якіші частини рослини, тим коротший час заварки. А якщо вони тверді, то заварювати треба триваліший час.

Якщо ви, наприклад, хочете отримати чай із квітів бузини – оскільки вони лікують всі легеневі захворювання, дуже добре впливають на функцію нирок, виводять надлишки води з організму, усувають набряки, допомагають серцю правильно працювати нормально, - то їх достатньо залити окропом і дати настоятись дві-три хвилини. І чай уже готовий.

Для чаю, яким будете лікувати запалення сечового міхура, завжди беремо тверді компоненти, і настоювати вже треба не три, а десять хвилин. Щоб отримати міцний чай із плодів шипшини, то шипшину треба кип’ятити на слабкому вогні або водяній бані 10 хвилин. Або ж настоювати у термосі. Але, коли заварюєте плоди шипшини, ніколи не подрібнюйте, беріть їх цілими.

Для того, щоб приготувати жовчогінний чай, чай для печінки, - а такі чаї готуються із гірких корінців, бо печінка теж полюбляє гіркоти, - треба корінці подрібнити, залити на ніч холодною водою, а вранці поставити на слабенький вогонь і прокип’ятити, не більше п’яти хвилин.

Найкраще чай заварювати не пресований, а у вільному стані, щоб трава могла віддати всі свої корисні речовини в чай.

Апетитний чай

  • Дві частини полину, одну частину тисячолистника – одну чайну ложку суміші залити склянкою окропу, настояти 20 хвилин, процідити. Пити по столовій ложці за 10-15 хвилин до вживання їжі.

Вітамінний чай

  • Взяти порівну плоди шипшини і чорної смородини, одну столову ложку суміші залити двома склянками окропу, прокип’ятити на слабкому вогні 10 хвилин, укутати і настояти дві години. Пити по півсклянки тричі на день.

Заспокійливий чай

  • Взяти одну столову ложку суміші, яка складається із двох частин м’яти, двох частин конюшини лугової, однієї частини хмелю та однієї частини кореня валеріани. Залити склянкою окропу, настояти півгодини, процідити. Вживати по півсклянки двічі на день – вранці та перед сном.
Наталія Земна

25.06.2015