МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Що уб’є кліща?

Навіть таке неприємне захворювання як демодекоз лікується в народній медицині. Так, є такий кліщ. Раніше його називали «кров’яний», «підшкірний», тому що він знаходиться під шкірою і проника у волосяні цибулини або у сальні залози.

І чим тільки не лікують, та від нього все «відскакує». Ці кліщі – захищені жировою тканиною, шкірою.

А схожі вони на динозавра, якщо подивитися під мікроскопом. Та й проблема це велика. Кліщ двостатевий, гермофродит – тобто він і самка, і самець. Плодиться без пари. Кліщ розповсюджується у шкірних залозах. У людей із темною шкірою ці кліщі локалізуються під пахвиною, в паху. А у людей із білою шкірою вилазять на обличчя.

Спочатку біля носових пазух, потім піднімаються до очей. Буває так, що кліщ розповсюджується далі: на лоб, голову. І ми бачимо як людина поволі лисіє. Випадає волосся і ніякі шампуні і втирання не допомагають. А там цибулинки волосяні з’їдає кліщ. Ось саме тут і потрібно з’ясувати, чи є кліщ, чи немає.

Багато наших читачів чули про цього кліща, його ще називають «очний». Я вам раджу: вмийтеся теплою водою з милом, промокніть обличчя рушником і підійдіть до дзеркала. Якщо ви побачите, що у вас суха шкіра і сильне почервоніння, то там і локалізується кліщ. Якщо на віях є кліщ, то тоді пальцем відтягніть нижню вію – і ви побачите, що слизова оболонка ніби кров’ю налита. Значить, там є кліщ.

На шкірі його лікувати значно простіше. У нас в «Зеленій планеті» є такий засіб, як Санат, який не заганяє кліща в глиб, а вбиває.

А у щедрих руках матінки природи є трави, що позбавляють від недуги. Ці «динозаври» дуже бояться чорної смородини. Отже, впродовж літа раджу хворим на демодекоз протирати уражені ділянки соком ягід смородини. Хто не встигне пройти курс лікування, той покладе свіжу смородину до морозильної камери і вичавлюватиме свіжий сік , змащуватиме уражені ділянки.

Навесні, коли розцвітає черемха, я раджу брати квіти рослини, робити настої і промивати шкіру, або робити аплікації на ділянки, уражені кліщем. Можна також промивати черемхою очі. І зір покращується, і вся нечисть, яка накопичується у волосяних мішечка вій, або на слизовій оболонці ока, зникає, бо боїться черемхи. У черемсі є така речовина, як синильна кислота,  і від неї той паразит втікає, зовсім залишає шкіру.

Отже, соком смородини варто протирати обличчя щодня, можна і двічі на день, але головне – перед сном. А листочки черемхи необхідно заварювати: одна столова ложка листя або квітів на склянку окропу. Поставити звечора на підвіконня, а вранці процідити та промивати хвору шкіру.

Найчастіше демодекоз вражає людей із хворою підшлунковою залозою. Запам’ятайте, ніколи у людини не виникне жодної плями, ніякої бородавки, чи гіперкаратозу (потовщення шкіри, почорніння, родинок у зрілому віці), якщо здорова підшлункова залоза.

Наталія Земна

08.05.2015