МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Дисбактеріоз

А що таке дисбактеріоз? Це означає, що в організмі виник дисбаланс мікробної флори: відбувається боротьба між корисною та шкідливою мікрофлорою. У разі дисбактеріозу організм людини не може правильно засвоювати їжу, розщеплювати жири, білки та вуглеводи. Неперетравлена їжа, виведена з організму, гниє в кишківнику. Продукти розпаду через стінки всмоктуються в кров, відбувається отруєння організму.

Дисбактеріоз може стати причиною анемії, особливо у дітей, бронхіальної астми, екземи, навіть психічних розладів.

Розпізнати дисбактеріоз просто: бурчання в животі, постійне відчуття голоду, неприємний запах із рота (навіть якщо зуби при цьому здорові), слабкість, запаморочення, знервованість, постійне відчуття втоми, інколи може випадати волосся та деформуватися нігті. А всім цим керує вражений хворобою кишківник. Отже, треба поновити в ньому корисну мікрофлору.

Сьогодні, крім лікарських препаратів, є дієтичні кисломолочні продукти, що допомагають проти дисбактеріозу. А в народі ж здавна лікували цю недугу їжею. У кожної господині в домі був заквашений буряк, який додавали до борщів та інших страв – і проблем з кишківником не мали. Не обходилися без цибуля та часнику.

Зелена цибуля і часник – якраз ті ліки, які усунуть гнильні процеси в кишківнику та шлунку. Селера – також чудовий засіб проти дисбактеріозу. Можна пити сік цього овочу. Коли у малої дитини нетравлення, болить живіт, давайте по 20 крапель соку щодня. Сік селери можна змішувати з морквяним, яблучним та іншими соками, які до вподоби вашій дитині.

Пам’ятайте, що копчені, рафіновані продукти, солодощі, кілька разів підігріті страви – мертві продукти. Після їди не пийте чай чи будь-яку іншу рідину, не давайте дітям газовані напої, адже вони з консервантами та барвниками, містять чимало цукру.

У разі дисбактеріозу не можна вживати маргарин, менше споживайте вершків і сметани. Переходьте на каші. Наприклад, ніщо не може зрівнятися з гречкою за ступенем її позитивного впливу на організм, не поступається їй і пшоно.

Робіть салати з листочків кульбаби, цикорію, грициків, щавлю, салату, петрушки. Адже надходить весна – і можна з великою користю скористатись її дарами для лікування та профілактики дисбактеріозу.

02.05.2015