МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Оперізуючий лишай

Це захворювання викликається вірусом варіцелла – вірусом вітряної віспи. Вірус  спочатку проникає у нервові вузли, а потім переноситься на шкіру.

Першим симптомом буває тривалий сильний біль у зоні кореня хворого нерва. Через три-чотири дні шкіра ураженої ділянки починає червоніти, потім з’являються невеликі пухирці з рідиною. Висипи складаються з групи пухирців, які розміщуються по ходу міжреберних нервів. Запалені ділянки болять, може підвищуватися температура. Через шість-вісім днів пухирці висихають, біль вщухає. Але інколи, особливо у людей похилого віку, його може змінити стійка невралгія. Тобто, біль триває, нервові закінчення запалені, і,  як кажуть, неможливо доторкнутися до уражених ділянок.

Інфекція може потрапити у будь-який спинний відросток нервового вузла. Інфекція трійчастого нервового вузла небезпечна тим, що пухирці з’являються на рогівці ока, що може призвести до виразки, відтак може погіршитися зір.

Народна медицина знайшла мудрий та дуже ефективний спосіб лікування оперізуючого лишаю. І в цьому допомагали дві відомі рослини: парило і верба. Щоб вигнати з організму вірус, пили чай із парила.

Для місцевого лікування зверталися до верби – найдоступнішого природнього анальгетика. Окрім того, верба містить речовини, які здатні боротися з вірусом. Для лікування робили мазь із листя верби. При її застосуванні біль вщухає, зникають висипи і плями. Шкіра стає чистою, здоровою. Для лікування годиться верба будь-якого виду. Водночас треба зробити з верби ліки внутрішні.

У разі оперізуючого лишаю можна змащувати уражену шкіру відваром м’яти перцевої. Допоможе лікувати хворобу й калина: її соком треба змащувати хворі ділянки шкіри (таким же чином лікує і сік ягід суниць лісових).

Помічними є ліки з лопуха справжнього. У такому разі роблять компреси з настояного в  окропі листя. Такі компреси накладають на ніч. Лікує цей недуг і відвар гречаної крупи.

У аптеках мережі «Зелена планета» є готові ліки з лікарських рослин. До схеми лікування входить і засіб з лікарських рослин Неврин, який лікує больовий синдром за ураження оперізуючого лишаю.

Чай із парила звичайного

  • Чайну ложку подрібненого парила звичайного заливають склянкою окропу, настояти годину, процідити. Пити по чверті склянки чотири рази на день.

У разі гострої форми ліки пили по столовій ложці щогодини-дві разів десять на добу.

Мазь із верби

  • Висушене листя верби спалити, попіл змішати з оцтом дев’ятипроцентним  до консистенції сметани. Отриману мазь наносити на уражену лишаєм ділянку шкіри. Процедуру повторювати три-чотири рази.

Ліки з верби

  • Чайну ложку подрібненої кори верби залити склянкою окропу. Настояти годину. Процідити. Пити по чверті склянки чотири рази на добу.

Ліки з м’яти перцевої

  • Столову ложку подрібненої м’яти перцевої залити склянкою гарячої води. Кип’ятити на водяній бані десять-п’ятнадцять хвилин. Настояти півгодини. Змащувати хворі ділянки шкіри.

Відвар гречаної крупи

  • Столову ложку гречаної крупи залити двома склянками окропу. Варити як кашу. Протирати хворі ділянки відваром 1-2 рази на день.
Наталія Земна

18.05.2015