Сила і щедрість дуба-велетня
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Сила і щедрість дуба-велетня

Колись було дуже поширене таке захворювання, як цинга, а тепер – пародонтоз, запалення ясен. Для боротьби з ним застосовують настій кори з гілочок дуба.

Холодний настій кори з гілочок дуба

  • 1 чайну ложку подрібненої кори з гілочок дуба залийте склянкою кип’яченої води кімнатної температури, нехай настоюється 4-5 годин. Процідіть і використовуйте для полоскання ясен при пародонтозі або горла при ангіні. Але перед застосуванням у настій слід додати гарячої води (можна навпіл), аби він був теплим.

Можна замість кори взяти найтонші гілочки ( останнього року життя дерева), подрібнити їх  і приготувати настій.

Настій гілочок дуба

  • 1 чайну ложку подрібнених гілочок залийте склянкою окропу, добре закутайте, нехай настоюється доти, поки не прочахне. Процідіть і використовуйте для полоскань від усіх запалень слизової оболонки. Можна робити компреси: скласти бинт у четверо, вимочити в настої і прикласти до ясен.

До полоскань і компресів можна додати ще й меду: 1чайну ложку – на склянку настою. Або краще після полоскання з’їсти чайну ложку меду. Тоді бактерицидна дія дуба ще більше підсилюється.

Полоскання з кори або гілочок дуба, крім того, що є дуже ефективним, є цілком безпечним: не подразнює, не пече, приємне на смак. І якщо захворювання остаточно вилікувано за допомогою дуба, то воно вже не повернеться, адже лікування дубом є настільки ж стійким і надійним, як і саме дерево.

Дубову кору широко використовують і при жіночих захворюваннях. Кора дуба, крім усього згаданого, має здатність зупиняти кровотечі – носові, маткові, шлункові, легеневі та будь-якого іншого походження. Особливо ж вона показана жінкам, у яких є порушення місячних, маткові кровотечі. Тоді потрібно приготувати відповідні ліки.

Ліки від кровотеч

  • 1 чайну ложку подрібненої кори з гілочок дуба залийте 2 склянками кип’яченої води кімнатної температури, настоюйте 8 годин, процідіть, а тоді додайте таку ж кількість червоного вина, скільки вийшло настою. Упродовж дня потрібно випити 2 склянки настою, можна по півсклянки 4 рази на день або ж ковтками.

Цілющими є й жолуді. Із них роблять ліки для жінок у клімактеричний період: жолуді потрібно почистити, подрібнити, краще змолоти на борошно. Вживати у сухому вигляді, на кінчику ножа або чайної ложки, запиваючи теплою водою з медом. Цей засіб нормалізує стан жіночих органів, усуває головний біль та стрибки тиску, внаслідок чого й припиняються приливи.

21.04.2015

Наталія Земна