Арніка гірська. Про дивовижну силу малої рослини
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Арніка гірська. Про дивовижну силу малої рослини

Ця прекрасна, сонячна квітка не може не привабити погляд людини. Про неї хочеться говорити найніжнішими словами, змальовувати її красу поетичними рядками, складати про неї чудові легенди. Ця тендітна рослинка завжди приходить на допомогу людині, яка долає хворобу. А цілющі властивості у неї неперевершені. Вона дуже добре тонізує людину – якщо брати невеличку дозу. У більших дозах рослина діє заспокійливо. Виготовляючи ліки з арніки в домашніх умовах, треба пам’ятати, що рослина ця отруйна, і не перевищувати допустимі дози.

Чайну ложку подрібненої сировини залити склянкою окропу, настояти тридцять хвилин. Приймати по одній столовій ложці (не більше) чотири рази на день. У разі гострих запалень – 7-8 разів на день.

Арніка сильна тим, що лікує серцеві захворювання: стенокардію, міокардити, кардіосклероз, зарадить у випадку гіпертонії. Вона допоможе людині після мозкових крововиливів скоріше відновити функціональний стан центральної нервової системи.

Лікує арніка печінку. Наші предки говорили: всі рослини, які цвітуть жовтим, лікують печінку. Ліки з арніки мають кровоспинні, жовчогінні, протисклеротичні, бактеріостатичні властивості. Вони здатні усувати закрепи, посилюють скорочення матки, розширюють мозкові судини, допомагають позбутися нічного мимовільного сечовиділення. Арніка чудово лікує усі посттравмвтичні ускладнення в організмі людини та розсмоктує більма.

Для лікування фіброзної мастопатії, гематоми, розтяжок сухожиль – також незамінна арніка.

Ліки, які завжди напохваті

  • Картопляний крохмаль застосовують як присипку при опіках, пітливості ніг, при запрілості шкіри у дітей. Крім того, він входить до складу мазі для лікування маститу (крохмаль змішують із конопляною або соняшниковою олією).
  • Двовуглекисла сода допомагає від будь-якої сверблячки. Содовий компрес, прикладений до сверблячого місця, швидко заспокоїть подразнення. Але майте на увазі, що сода дуже сушить шкіру.
  • Содою, злегка розчиненою водою до стану пасти, ефективно лікують укуси комах.

Наталя Земна

08.04.2015