Чудодійна обліпиха та аронія
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Чудодійна обліпиха та аронія

Обліпиха посідає одне з найперших місць за вмістом вітамінів С, В1, В2, В6, Е, Р, провітаміну А – каротину. До того ж, вітамін С в обліписі значно стійкіший, ніж у багатьох інших фруктах і ягодах.

Збирають обліпиху після перших приморозків. Ягоди миють, вичавляють із них сік і ставлять його на 2-3 доби у холодне місце. Після відстоювання на поверхню обліпихового соку спливає олія, її треба акуратно зібрати ложкою, розлити в чисті сухі пляшечки. У вичавках (кістяночках) багато жирної олії. Щоб вилучити її, вичавки потрібно подрібнити і масу залити соняшниковою, але краще оливковою олією.

На 100 г вичавок потрібен один літр олії. Цю суміш у герметично закритому скляному посуді ставлять у тепле місце і настоюють. За місяць ліки готові, далі олію проціджують, а залишки втретє вичавлюють під пресом. Все після проціджування  і вичавлювання змішують і відстоюють протягом тижня у прохолодному місці.

Обліпихова олія знадобиться для лікування опіків, зокрема після, після курсу рентгенотерапії. Ефективна вона при обмороженнях. Цією олією лікують ексудативні екземи, рани та виразки, які погано загоюються.

Засторога: обліпиха протипоказана хворим на холецистити, шлунково-кишкові недуги, хвороби підшлункової залози.

 Аронія – горобина чорноплодна

Чомусь про неї щонайперше кажуть: чорні ягоди аронії лікують гіпертонію. Справді, ягоди аронії знижують тиск. Але у разі гіпертонії першого і другого ступеня. Якщо людина, у якої гіпертонія третього і четвертого ступеня, вживатиме ягоди горобини чорноплідної, то вони можуть зашкодити. Варто знати, що ягоди аронії здатні як знижувати тиск, так і підвищувати. Тож слід бути обережними. Насамперед визначити стан хворого, поставити діагноз. За кількістю органічних кислот плоди аронії значно випереджають мандарини, суницю, малини, порічку.

Дуже багато в ягоді вітаміну Р, вітаміну С, є в ній вітаміни К, В2, Е (вітамін молодості, зору). Як і ягоди червоної горобини, аронія лікує атеросклероз, чистить судини. Тож усі, хто страждає на склероз судин, у кого шум у голові, болить голова, підвищується тиск – вживайте ягоди аронії. Можна порекомендувати аронію і людям, хворим на цукровий діабет і таку тяжку недугу, як гломерулонефрит.

Застерігаю гіпертоніків: будьте обережні, не перевищуйте дози, коли лікуєте гіпертонію. Раджу хворим на гіпертонію вживати по столовій ложці соку ягід аронії тричі на день упродовж двох тижнів. Потім зробити тиждень перерви і знову два тижні лікуватися соком ягід або варенням чорноплідної горобини.

Дуже корисний і напій з неї. Готувати його легко: до 1 літра води додати півсклянки соку ягід аронії, чайну ложку лимонного соку і на смак цукру. Вживати як десертний напій.

 Наталія Земна

26.01.2015