Від чого болять вушка у малюка? №2
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Від чого болять вушка у малюка? №2

Лор-захворювання – найпоширеніші хвороби дітей. Вухо, горло і ніс першими дають зрозуміти, що в організмі збій. Як запобігти неприємним симптомам і правильно підготуватися до сезону застуд? Якщо молоді батьки зустрічаються з лор-хворобами у дитини вперше, часто це викликає острах і навіть паніку, виникає чимало запитань. На найпоширеніші запитання батьків відповіли фахівці.

Як прочистити ніс немовляті?

Спочатку потрібно розрідити слиз, який знаходиться у носі. Для цього підійдуть спреї та краплі виготовлені на основі морської води. Також можна самостійно приготовити даний розчин: 1,5-2 чайні ложки морської солі на одну склянку теплої кип’яченої води. Дитину потрібно тримати вертикально, для  того щоб розчин не потрапляв у вушко. Через декілька хвилин за допомогою аспіратора потрібно слиз видалити.

Звідки береться ангіна?

Виникає інфекція через зниження імунітету, перегрівання, переохолодження організму. Якщо дитина дихає постійно пилом або у неї, спостерігаються захворювання носоглотки, за яких порушується носове дихання (аденоїди наявні), відбувається механічне подразнення мигдаликів, що також  у свою чергу призводить до ангіни.

Чи потрібно видаляти аденоїди?

Якщо аденоїди незначно збільшенні і не спостерігаються ускладнення, можна обійтись лише консервативним лікуванням. Цей комплекс складається з декількох видів загального та місцевого впливу: масаж та дихальна носова гімнастика, імуномодулювальна терапія, лазерне опромінення глоткових та піднебінних мигдаликів, промивання глотки з використанням фіто- і біопрепаратів. Якщо лікування не дає позитивного результату, а утруднене носове дихання у свою чергу призводить до частих інфекційних захворювань, то у такому випадку показане оперативне видалення мигдаликів. Проте до дворічного віку не можна видаляти аденоїди.

Чи існують народні засоби для очищення носа?

Можна закапати в обидві ніздрі по кілька крапель свіжого соку каланхое або алое – сік легко видавлюється за допомогою часничниці. За декілька хвилину дитини почнеться чхання, і в результаті ніс очиститься швидко.