Від чого болять вушка у малюка №1
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Від чого болять вушка у малюка №1

Лор-захворювання – найпоширеніші хвороби дітей. Вухо, горло і ніс першими дають зрозуміти, що в організмі збій. Як запобігти неприємним симптомам і правильно підготуватися до сезону застуд? Якщо молоді батьки зустрічаються з лор-хворобами у дитини вперше, часто це викликає острах і навіть паніку, виникає чимало запитань. На найпоширеніші запитання батьків відповіли фахівці.

Говорять, шо якщо у дитини почався нежить, то потрібно обмежити вживати молочні продукти, бо вони мають здатність утворювати ще більше слизу. Чи це дійсно так? І як себе поводити з дитиною у такому випадку?

Якщо дитина все таки застудилася, то в раціоні потрібно обмежити тваринний білок, у тому числі сири та інші молочні продукти. Також потрібно відмовитись від солодощів, білого хліба та макаронів. Основа раціону – каші на воді, фрукти та овочі. Проте не стосується це немовлят. Якщо дитина знаходиться на грудному вигодовуванні або вживає суміші, то спокійно можна далі годувати.

Як правильно нагодувати малечу у якої хворе горло?

Як правило, якщо дитина захворіла, то у неї дуже поганий апетит у перші дні хвороби. Проте дитину, яка на грудному вигодовуванні потрібно прикладати часто до грудей. Трішки старшій дитині потрібно пропонувати дуже велику кількість вітамінів та різноманітну їжу. Дайте дитині пюре, парові котлети, рідку кашу, киселі, бульйони – їжу подрібнену, яку проковтнути легко. Їжа не повинна бути гарячою, щоб вона не подразнювала хворе горло. А про рясне пиття потрібно памятати завжди: компот із сухофруктів, тепле молоко, воду та ін..

Чому у діток частіше болять вушка «від нежитю» на відміну від дорослих?

 Із трьох частин складається вухо: внутрішнього, зовнішнього вуха та середнього. Зовнішнє вухо – це вушна раковина, яка вловлює звукові коливання повітря та скеровує їх у зовнішній слуховий прохід, наприкінці якого знаходиться туго натягнута барабанна перетинка. За барабанною перетинкою розташоване середнє вухо, а в глибині – внутрішнє вухо. Вузький канал – євстахієва труба – з’єднує середнє вухо з носоглоткою. У малечі євстахієва труба широка та коротка, то інфекція з носа дуже швидко переміщується у середнє вухо і тим самим викликає його запалення – отит.

Як потрібно правильно закапувати краплі у вухо дитині?

Потрібно переконатись що у слуховому проході немає сірки. Якщо вона наявна, то потрібно за допомогою ватної палички її забрати. Пипетку потрібно нагріти до температури тіла малюка. Голову малюка покладіть собі на коліна та закапайте відповідне вушко, після чого потрібно заткати ваткою. Дитина повинна у такому положенні полежати декілька хвилин.