Щоб не було закрепів у малюка
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Щоб не було закрепів у малюка

Складаючи раціон харчування дитини, дбайте про її шлунок, не забувайте, що їжа має бути різноманітна. Скажімо, каші. Найчастіше матері дають вівсяну чи манну кашу. І майже немає у меню пшона, їжі, яка могла б тонізувати шлунок.

Слід давати різноманітні каші: сьогодні пшоняну - для роботи шлунка, завтра гречану - для роботи підшлункової залози, вівсяну кашу - для функціонування кишківника тощо. Раніше мами розварювали пшоно майже на кисіль і давали дитині. Така каша добре впливала на роботу шлунка, водночас тонізувала і кишківник.

Клітковина з моркви, яблук теж тонізувала шлунок, тож зазвичай їх включали до меню. Нині найчастіше дають дитині соки штучні. А замість клітковини, тільки-но дитина підросте і може їсти, їй дають банан. Мама не знає, що коли дитина з'їсть банан, а потім вип'є води або молока, шлунок неймовірно розтягується, ослаблюється. Дорослі, мабуть, помічають: якщо дитина вранці з'їсть банан, а потім поп'є чаю, то вже цілий день не хоче їсти, їжа не перетравлюється. Кишківник не має тонусу.

У дітей часто випадає пряма кишка. Отже, для того, щоб не випадала пряма кишка, для дітей, як наймолодшого, так і трохи старшого віку, добирають їжу, яка б, передовсім, тонізувала шлунок та кишківник. Треба помолоти на порошок насіння кропу і додати його до їжі маляти: до каші, сиру, супчику тощо. І це вже буде не просто їжа, а ліки. Дитина привчатиметься до спецій. 

Слід давати сік яблучний, морквяний. За атонічного шлунка та розтягнутого кишківника дуже потрібний сік чорної смородини (але ні в якому разі не вишневий).Сік чорної смородини тонізує кишківник, шлунок, зміцнить сфінктер. Важливо давати дитині сік селери. Він поліпшує травлення, функцію всієї видільної системи організму.

Дитина міцнішає, якщо вживає по двадцять крапель соку селери на день із морквяним, яблучним, смородиновим соком. У такому разі не потрібно давати дитині виноградний сік - він здуває животик. Слід давати соки, які лагідно діють на стінки шлунка.