Гіпертонія та народна медицина
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Гіпертонія та народна медицина

У народній медицині для лікування гіпертонії віддавна зверталися до чудодійної рослини - барвінку. Зі спостережень досвіду людей переконалися: ця рослина допомагає нормалізувати тиск. Водночас знали й те, що рослиною треба користуватися обережно, не застосовувати великі дози, бо вона отруйна.

Для приготування ліків:

  • 1 чайну ложку подрібнених листочків барвінку малого заливають склянкою окропу, настоюють і вживають по 1/4 склянки 4 рази на день. Однак, якщо тиск високий і важко його "збити", ліки приймають по столовій ложці через кожні 1-2 години.

Або ще такі ліки:

  • одну столову ложку подрібненого барвінку залити склянкою горілки, настоювати 8-10 днів, збовтуючи. Вживати по 5 крапель 4 рази на день.
Ліки з барвінку можуть використовувати гіпертоніки, які страждають на цукровий діабет. Адже барвінок зміцнює судини. Варто зазаначити, що офіційна медицина також використовує барвінок для виготовлення ліків від гіпертонії: припарати Вінкапан і Девінкан.

Гіпертонія, мамалига і кріп

Віддавна наші предки помітили: якщо починала боліти голова в потилиці (а це найчастіе буває тоді, коли тиск підвищується внаслідок захворювання нирок) та ще болить у попереку, болять ноги, з'являється шум у голові, то обов'язково треба звернутися по допомогу до кропу запашного. Помітили: за вживання кропу біль у голові зменшується або зникає зовсім, перестає шуміти у голові, вухах.

Водночас помітили й те, що позитивно діє у таких випадках мамалига. Тож створили ліки, які популярні й нині.

  • столову ложку кукурудзяного борошна звечора залити склянкою перекип'яченої охолодженої води, розмішати, настояти до ранку. А вранці натщесерце ці ліки з'їсти (можна перед вживанням знову розмішати). Такий собі перший сніданок для гіпертоніка.
А ввечері, перед сном, щоб нормалізувати тиск, заспокоїти нервову систему, треба вжити інші природні і дуже доступні ліки.

  • Одну чайну ложку подрібненого насіння кропу з'їсти і запити теплою водою (до води можна додати трішки меду).
І не забудьте заготувати нову порцію настою з кукурудзяного борошна. Курс лікування - три тижні. Впродовж тижня зробити перерву, і знову повторити курс лікування. У разі потреби після наступної перерви продовжити лікування.

  • Буряковий сік у суміші з медом (1:1) вживати по столовій ложці 1-5 разів на день.
Наталія Земна