Калина -взірець краси і чудовий лікар
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Калина -взірець краси і чудовий лікар

Калина - символ отчого краю, всієї України. "Без верби та калини нема України" - запевняє народ у своїй усній творчості. Наша пам'ять тісно пов'язує калину з рідними серцю куточками землі. Видається невипадковим, що й саме калинове насіння дуже схоже на серце. Калина полегшує стан онкологічних хворих, заспокоює нервову систему.

Та калина - не лише взірець краси, а й чудовий лікар. Недара у кожній хаті, у кожних сінях завжди висіли кетяги червоної калини. Ми колись не знали, що таке вітаміни, полівітаміни - оці різнобарвні пігулки - у красивих баночках та пляшечках. Ми знали інші вітаміни: калина з цукром, яка лікувала чимало хвороб, страви з калини. Калина заспокоювала нервову систему за нервового збудження, лікувала гіпертонічне загострення, атеросклерози, спазми судин, рятувала від застуди, хвороб печінки, жовтяниці.

Сік з ягід калини давали онкологічним хворим: систематичне вживання плодів калини поліпшує самопочуття хворих на злоякісні пухлини, і особливо, коли це стосується органів травлення.Раніше у жінок, по суті, не було хвороб молочної залози. Адже, калина, яку колись вживали значно частіе, ніж тепер, рятувала жінок навіть від онкологічних захворювань молочної залози.

Настій плодів калини давали хворим, у яких були фурункули, карбункули, екзема, різні висипи на шкірі. також змащували соком ягід уражені ділянки шкіри.

Від істерії, виразки шлунка, коліту врятує калина

Калина - чудовий вітамінний, загально-зміцнювальний, потогінний, послаблювальний засіб. Для лікування істерії, судом, виразки лунка, колітів та інших захворювань шлунково-кишкового тракту готують спеціальні ліки з калини.

  • Дві столові ложки ягід розтирають у ступці і заливають склянкою окропу. Настоюють і вживають по столовій ложці тричі на день.
У підмолрожених ягодах гіркоти менше, вони стають ще смачніші, солодші. Наприкинці осені зріжте кетяги калини, пересипте ягоди цукром (1:1) і зберігайте у скляному посуді. Під рукою у вас завжди будуть чудові смачні ліки. Ця суміш не псується упродовж років.

Зернятка калини виводять камінці із жовчного міхура

Ліки із зерняток калини надзвичайно прості.

  • Якщо зернятка калини не змелені, то їх треба з'їсти десять штук за день. Якщо вони змелені на порошок, то половину чайної ложки порошку з'їсти натщесерце і запити теплою водою, можна підсолодженою медом. 
Такі ліки виганяють камінці з жовчного міхура, а також нормалізують сольовий обмін. А також виганяють з організму солі, як кислі, так і лужні.

Ще можна зробити своєрідну каву із зерняток калини:

  • чайну ложку змелених зерняток заварити склянкою окропу, настояти і додавати до чаю по дві столові ложки. 
Наталія Земна