Гарбуз і його медичні можливості
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Гарбуз і його медичні можливості

М'якуш гарбуза та сік із нього - проти подагри, пієлонефриту, холециститу.

Наші мудрі прабабусі, бабусі широко використовували гарбуз для лікування печінки, нирок, від подагри, хвороб серця, у разі порушення функцій кишківника. Знали вони, що м'якуш гарбуза, а також сік із нього - добрий сечогінний, жовчогінний та послаблювальний засіб.

Вживання м'якуша (сирого по 0,5 кг, вареного або печеного - 1,5-2 кг за день) рекомендується рекомендується для лікування хронічних закрепів, хвороб серця, супроводжуваних набряками, подагри, хронічних форм пієлонефриту і холециститу, хронічних колітів та ентероколітів у стадії нерізкого загострення.  Від вживання гарбуза посилюється виділення солей натрія з організму (які утримують у ньому воду), що сприяє виведенню різноманітних шлаків. Виводячи надлишок води з організму, гарбуз тим самим зменшує навантаження на серце.

  • Свіжим м'якушем змазують ділянки шкіри, уражені опіками, висипами, екземами, прищами.
  • Сік і варений м'якуш приймають усередину та прикладають до доброякісних та злоякісних пухлин.
  • У разі захворювання передміхурової залози рекомендують клізми з відвару гарбуза або мікроклізми з олії із гарбузового насіння. А також ставити гарбузові свічки. Роблять свічки так: насіння почистити і подрібнити на кавомолці. Змішати із вершковим маслом у співвідношенні 1:1.
Рани у хворих на діабет лікує гарбуз

  • Відвар плодоніжки гарбуза допоможе налагодити обмін речовин. Його рекомендують також як судинорозширювальне у разі набряків, захворювання нирок.
  • Рани та виразки у людей, хворих на діабет, присипають порошком гарбуза.
  • Гарбузовий сік чи відвар гарбуза з медом, якщо його випити перед сном, заспокоює центральну нервову систему, поліпшує сон.
  • Сік гарбуза або відвар гарбуза з лимоном порятує вагітних жінок від нудоти.
  • Наші прабабусі намагалися вживати більше гарбузових страв у період клімаксу, аби без ускладнень у здоров'ї пройти цей етап свого життя.
  • Гарбузовий сік  у народі завжди  вважали еліксиром молодості. Якщо чоловік вживатиме щоденно хоча б третину склянки соку або пюре гарбуза (для поліпшення смаку можна додати до нього яблуко чи ще інший сік), то довго відчуватиме себе сильним. А жінка, яка вживає гарбуз, не матиме потреби відвідувати косметолога.
Гарбуз проти туберкульозу

Учені розробили спосіб одержання з гарбуза препарату (пепозин), здатного зупиняти розмноження туберкульозних паличок у пробірці. Це відкриття створює нові перспективи для лікувального застосування гарбуза.

Від гепатиту, холециститу, цирозу печінки

Зрізати з гарбуза верхівку, видалити насіння, заповнити гарбуз медом і накрити зрізаною верхівкою, заліпити зріз тістом. Поставити на 9 днів у темне місце. Вживати по столовій ложці тричі на день.

Наталія Земна