Кукурудза - надійний лікар
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Кукурудза - надійний лікар

Ця дивовижна рослина не пам'ятає родичів, бо їх - ні близьких, ні далеких - у неї немає. Вона неповторна, єдина. А історія її надзвичайно цікава, захоплююча.

Першим з європейців побачив її Христофор Колумб і в VX ст. привіз до Іспанії. Потім вона помандрувала далі. А вже у 1847 році її вирощували на нашій землі.

Кукурудза чудова лікувальна рослина. У тих країнах, де їдять чимало страв з кукурудзи, кількість захворювань, особливо серцево-судинних, значно менша, ніж у районах, де кукурудзу не вживають. А це, очевидно, завдяки олії, яка є в кукурудзі, жирним амінокислотам. Вони добре виводять холестерин з організму, не відкладаються холестеринові бляки, забезпечується лікування та профілактика атеросклерозу, ожиріння, захворювань печінки, облітерувальних захворювань артерій, цукрового діабету. Окрім того, ліноленова кислота, яка міститься в кукурудзі, потрапляючи з їжею в організм, перешкоджає утворенню тромбів. Долає остеохондроз і подагру. кукурудза зміцнює нирки, печінку, шлунково-кишковий тракт, серцево-судинну систему.

За достатнього вживання кукурудзи в організмі людини розчиняються солі: карбонатні та фосфатні, які відкладаються спричиняючи остеохондроз, а також уратні, що відкладаються у нижніх кінцівках, викликаючи подагру. Розчиняються також камінці в нирках, у сечовому міхурі.

Такі лікувальні властивості мають також кукурудзяні приймочки, їх збирають, коли достигають качани. Вибирають світло-жовті, червонясті ниткоподібні м'які коси кукурудзи, сушать на повітрі у затінку, щоб не почорніли. А тоді вже можна робити з них відвари, настої, екстракти для лікування холециститу, холангіту.

  • столову ложку приймочок заварити склянкою окропу, настояти. Пити по 1/4 склянки 4 рази на день. І вже за кілька днів у хворого налагодиться жовчовиділення, зменшиться в'язкість і щільність жовчі, тобто вона вже не буде схожа на замазку, з якої можуть у творитися камінці.
Окрім того, відчуєте, що зменшився біль у правій підребер'ї або й зовсім зник, не діймає нудота та метеоризм (не здуває кишківник).
За такого лікування збільшується кількість тромбоцитів, отже, прискорюється процес згортання крові. На це повинні звжати ті, у кого, як кажуть, "густа кров".

Лікує депресію, епілепсію, хворобу Дауна - завдяки глютаміновій кислоті, яка також входить до хімічного складу кукурудзи. Кукурудза - це жири, і вуглеводи, і вітаміни: вся група вітамінів В, вітаміни С, Е, К, D та провітамін А. Кукурудза містить дуже необхідні людині мінерали: калій, залізо, фосфор, мідь, нікель, магній, кальцій і навіть золото. 

Наталія Земна