Пшоно - профілактика онкозахворювань
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Пшоно - профілактика онкозахворювань

Гарбузова каша з пшоном - чудовий діагност. Раніше добре знали: якщо у когось із членів родини з'явилася після такої каші печія, то треба лікувати гіперацидний (з підвищеною кислотністю) гастрит. Тоді готували чай із м'яти і пили, щоб пролікувати шлунок. Зняти запалення та нормалізувати кислотність.

А всім іншим каша гарбузова з пшоном додавали сили, здоров'я. Адже пшоно - кровотворний засіб. Діє благотворно на печінку, особливо на її кровотворну функцію. Тонізує шлунок, поліпшує його моторну функцію.

Пшоно - добра профілактика від онкозахворювань. Адже від давніх часів в Україні знають, що пшоно - протипухлинний засіб. Тобто їжа - ліки. Цього принципу наші предки дотримувалися завжди і відзначалися козацьким здоров'ям.

Бо той, хто їсть пщоняну кашу з молоком або з салом, а в піст - з духмяною олією, капусняк із пшоном (а не з рисом, як нині полюбляють готувати сучасні господині), суп із пшоном (а не з вермішеллю, що одразу видно з об'єму талії), хто готує ковбаси-круп'янки, начинені пшоном - то у тих людей, у тій родині ніколи не хворітимуть на пухлини. Ні в кого навіть бородавка не з'явиться на тілі, не кажучи вже про фіброміоми, чи, не доведи Боже, якусь злоякісну пухлину. Ось чим ми нині нехтуємо. Зізнайтесь шановні господині, адже давно вже  готували страву з пшоном? Кажете, нехай його кури їдять. А курка, виявляється, розумна, їсть залюбки. Бо пшоно позбавляє її курячої сліпоти (хвороба, коли тільки-но почне сутеніти - очі не бачать). Люди теж потерпають від цієї недуги та інших захворювань очей. Пшоно допомогло б поліпшити зір.

Однак господині відмахуються, мовляв: ніхто в сім'ї не їсть пшоняної каші. А ви приготуйте її смачно, щоб їли із задоволенням. Пшоно має розімліти. Недарма ж колись горщик із кашею у піч ставили далеко, аж за каструлю з борщем, щоб поно "упріло". Не шкодували додавати масла. Недарма кажуть: маслом кашу не зіпсуєш.

Мабуть, ви осягнули, яке диво природа дарує нам. Це пшоно. А в поєднанні з гарбузом - цією коморою вітамінів, мікроелементів, амінокислот - воно додасть нам усім здоров'я.

Наталя Земна