Лікування ерозії шийки матки народною медициною №2
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Лікування ерозії шийки матки народною медициною №2

У дівчат, якщо ерозія не ускладнена інфекцією і невелика за розміром, можна успішно лікувати її рецептами народної медицини, навіть не застосовуючи медикаментозної терапії. У випадках, коли ерозія середнього розміру або довго не загоюється, іноді застосовують лазерне видалення або хімічну коагуляцію, припікання рідким азотом, в серйозних випадках - навіть хірургічне втручання. Тому намагайтеся в жодному разі не запускати хворобу.

Відвар бадану товстолистого (зовнішнє)

  • 2 столові ложки порібненого кореня рослини залийте двома склянками окропу, настоюйте 30 хвилин на водяній бані, процідіть і спринцюйтеся (проте відвар має бути не теплішим за ваше тіло). Курс лікування - 5 днів.

Внутрішньо можна пити відвар бадану тричі на день перед вживанням їжі, приготовлений за тим самим рецептом, але з однією столовою ложкою сировини.

Ліки з калини та сосни (зовнішнє)

  • До 100 г нарізаних гілочок калини звичайної додати 300 г глиці сосни звичайної та  літр води. Кип'ятити на слабкому вогні 10 хвилин, настоювати 7 годин. Процідити і спринцюватися 3-5 разів на день.

Відвар калгану (зовнішнє)

  • 1 столову ложку калгану (перстачу прямостоячого) залити двома склянками води. Кип'ятити 30 хвилин на вояній бані, настоювати дві години. Спринцюватися цим відваром двічі на день.

Відвар кореня алтеї лікарської (зовнішнє)

  • 1 чайну ложку подрібненого кореня рослини залити 1 склянкою теплої води, витримати півгодини на водяній бані, зняти і настоювати 2 години. Процідити. Спринцюватися двічі на день.

Настій звіробою звичайного

  • 1 чайну ложку рослини залити 1 склянкою окропу, настоювати 15 хвилин, процідити. Вживати по чверті склянки 4 рази на день, але не більше, ніж 7 днів.

Настій звіробою можна використовувати зовнішньо для спринцювань, розчинивши водою: півсклянки настою - на 1 літр води. Лікує ускладнені ерозії із запальними процесами сечостатевих органів.

Деревій, шавлія, ромашка, спориш, кропива (зовнішнє)

  • Взяти порівну подрібнену траву деревію звичайного, шавлії лікарської, ромашки лікарської, споришу звичайного, кропиви дводомної. 2 столові ложки цієї суміші залити 1 літром води, кип'ятити 3 хвилини на слабкому вогні, процідити. Ледь теплим використовувати у вигляді тампонів і спринцювань.

Ліки з алоє (зовнішнє)

  • Сік алоє деревовидного розбавити водою у рівних частинах (1:1), додати кілька крапель олії, змочити в отриманій рідині тампони і поставити на 3-4 години.

Для такої ж процедури використовують і сік каланхоє Дайгремонта. Окрім тампонів із цим розчином роблять ще й мікроклізми (як з алоє, так і з каланхоє).

Можна проводити спринцювання розчином настоянки календули: 1 чайна ложка 2 %-ної настоянки календули на 1/4-1склянку води. Цей засіб використовується також для лікування трихомонадних кольпітів.

За ерозії шики матки використовують тампони з олією обліпихи. Лікування нетривале, епітелізація ( поява епітелію на місці пошкодження шкіри чи слизової оболонки, що призводить до зникнення ефекту) настає через 8-12 днів. Олію застосовують під час лікування ерозії у вагітних жінок, а також за ендоцервіцитів, кольпітів.

Лікування корою в'яза (зовнішнє)

  • 20 г кори в'яза гладенького залити 1 склянкою окропу, нагрівати на малому вогні 30 хвилин, процідити і розвести водою у співвідношенні 1:1. Використовувати для спринцювання.

Наталія Земна