Лікування маткових кровотеч народною медициною
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Лікування маткових кровотеч народною медициною

Надмірність менструальних виділень може бути закладена генетично, а також спричинена захворюваннями органів сечостатевої системи. Під час такої менструації жінка втрачає дуже багато крові, що негативно впливає на загальний стан її здоров'я. Жінка у цей час має уникати статевих стосунків, не виконувати важкої роботи, побільше відпочивати, лежати.

Згадаємо, що розлад місячного циклу, за якого об'єм кров'яних виділень збільшується, у медицині має назву менорагія. У разі менорагії, окрім названих рослин, жінка може скористатися такими порадами: пити холодний відвар калинових ягід (часто і багато), можна прикласти компрес з цього відвару на живіт і поперек. Пити чай з листя суниці та листя ожини, а також чай з м'якотю.

Лікування апельсинами

  • Взяти 7 апельсинів і варити їх у 2 л води до тих пір, поки рідина не випарується на третину, додати за смаком цукор і приймати 3-4 рази на день по 3/4 склянки.

Настоянка ріжків

  • 1 частину ріжків (чим вони свіжіші, тим краще) товкти у тупці і розвести двома частинами спирту або чотирма частинами горілки. Настоювати 1 тиждень. Перед вживанням настоянку збовтати і дати їм трохи відстоятися. Потім за допомогою очної піпетки влити 10 крапель настоянки в маленьку чарку води. Пити вранці та ввечері. Якщо, незважаючи на проведений курс лікування, менструації продовжуються, дозу слід підвищувати на 10 крапель щодня. У деяких особливо складних випадках приймати до 60 крапель за 1 прийом.

Настій хвоща польового

  • 1 чайну ложку трави хвоща польового залити 1 склянкою крутого окропу, настояти, процідити. У разі сильного болю і рясної кровотечі приймати по 1 столові ложці кожні 2 години; під час стихання болю і зменшення кровотечі - по 1 столові ложці 3 рази на день.

Настій полину звичайного

  • 1 чайну ложку трави полину звичайного залити 1 склянкою окропу, дати охолонути. Приймати по 1/3 склянки 3 рази на день за 30 хвилин до вживання їжі. Лікування починати за 1 тиждень до початку менструації і закінчувати через 5 днів після її закінчування.

Відвар кореня полину

  • Висушений корінь полину звичайного дрібно нарізати і приготувати відвар з розрахунку 3-5 корінців на 10 склянок окропу. Приймати по 1/2 склянки 2 рази на день до зменшення кровотечі і болю під час менструацій.

Настій суцвіть конюшини лучної

  • 1 чайну ложку суцвіть конюшини лучної залити 1 склянкою окропу, настояти до охолодження і пити як чай за болісних менструацій і маткових кровотеч.

Настій листя малини

  • 1 чайну ложку подрібненого листя малини залити 1 склянкою окропу, настояти до охолодження, процідити і пити по  1/2 склянки 4 рази на день за рясних менструацій.

Лікування виноградом

  • Приймати за один прийом по 2-4 листа винограду в порошку за маткових кровотеч.

Відвар кори барбарису

  • 1 чайну ложку кори барбарису звичайного залити 1 склянкою води, відварити. Приймати по 1 столові ложці кілька разів на день.

Наталія Земна