Щоб усмішка була білосніжною
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Щоб усмішка була білосніжною

Раніше не було такої кількості зубних паст, еліксирів, гелів та порошків, як сьогодні. Чим же чистили і відбілювали зуби у давнину? Адже деякі люди навіть  у 90 років не знали, хто такий стоматолог. Так от: порошком для зубів слугував... попіл з білої кори берези або із серцевини стебла соняха. Із стебла соняха виймали серцевину, схожу на цупку вату, сушили і спалювали її. Це був природний засіб для чищення зубів та відбілювання. Та й зараз трави і квіти використовують для догляду за ротовою порожниною, лікування та відбілювання зубів. Отже...

Біль ущухне

Чи не нагадують вам квіти червоної лози - білі котики - білозубу усмішку весни? Авжеж! Можливо, саме до цього придивилися люди і для полоскань ротової порожнини використовують ніжні котики верби: 1 чайну ложку подрібнених котиків залийте 1 склянкою окропу. Таким настоєм можуть полоскати ротову порожнину і діти, і дорослі. А якщо дитина щодня з'їдатиме 1-2 котики, то не тільки зуби стануть міцними, а й організм звільниться від гельмінтів.

Навесні, коли на деревах з'являться бруньки, розвиваються гілки, візьміть молоді пагони сосни звичайної  і ретельно прожовуйте, наче жуйку. Це чудовий засіб очищення зубів.

Для запобігання зубів і ясен можете використати також бруньки берези. Приготуйте відвар: 1 столову ложку подрібнених березових бруньок залийте 1 склянкою окропу. Прокип'ятіть на слабкому вогні 5-7 хвилин. Таким відваром полощіть ротову порожнину.

А ось ще декілька рецептів відварів: 1 столову ложку подрібненої трави деревію залийте 1 склянкою окропу. Настійте 1 годину і процідіть.
1 столову ложку подрівненої трави звіробою залийте 1 склянкою окропу, настійте 2 години, процідіть.

1 столову ложку квітів ромашки залийте 1 склянкою окропу. Настійте 30 хвилин, процідіть. Усі вищезазначені рецепти використовуйте для полоскань ротової порожнини і як профілактичний засіб для запобігання захворювань зубів.

Каменю не буде

Організму необхідний кальцій, який запобігає утворенню зубного каменю. Багато кальцію міститься в капусті-кольрабі. Їжте також житній хліб. Він не лише дасть зубам міцності, краси, оздоровить ротову порожнину, а й покращить секреторну діяльність шлунка. Недаремно в народі кажуть: який буде шлунок - такими будуть зуби і ротова порожнина. Адже зуби - це дзеркало шлунку.

Окрім кальцію, організмові необхідний фосфор, який відіграє важливу роль у зміцненні кісток, зубів, а також впливає на діяльність серця і нирок. А міститься фосфор у петрушці, капусті (білокачанній, кучерявій, цвітній), моркві, шпинаті, а також в часнику та горіхах. Цибулю та часник використовуйте не тільки як приправу, а й продукти, що гальмують розвиток карієсу і пародонтозу.

Іноді внаслідок хворих зубів та запалення ясен виникає неприємний запах з рота. Для його усунення не треба шукати хімічних еліксирів. На вашому обідньому столі повинна бути петрушка городня. жуйте її свіжі листки або корінь (сухий або свіжий).

Наталія Земна

13.09.2013 р.