Долаючи грип, не зашкодьте собі!
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Долаючи грип, не зашкодьте собі!

У країні зараз пошесть грипу. Люди шукають у аптеках захисні та противірусні засоби і впадають у відчай через те, що їх бракує. Але не варто цим перейматися, варто лише згадати про перевірені часом народні засоби.

Ефективним є сік редьки з медом: 2 частини соку редьки - на 1 частину меду. У разі загострення вживати по декілька крапель кожні дві години або навіть щогодини.

Можна робити ванночки для ніг із гірчицею або ж із хроном, якщо немає гірчиці. Змащувати підошви та п'яти часником або хроном, розтертими із сіллю (перед цим слід змастити підошви жиром або олією).

Проти нежиті допоможе закрапування соком лимона. Якщо лимонний сік надто їдкий, розведіть його водою: на дві частини соку лимона - 1 частина води.

Крім дефіциту протигрипозних засобів, існує, на жаль, ще й дефіцит моральності. У деяких власників аптек вистачає совісті, користуючись загальною панікою, підвищувати у цей час ціни на ліки, що розрекламовані як ефективні проти грипу.

Ще декілька слів щодо того, що люди втрачають здоровий глузд і вживають усі розрекламовані хімічні противірусні засоби, які тільки вдається знайти в аптеках, без розбору, без огляду на їхній хімічний склад, на протипоказання абощо. Все це є вкрай небезпечним, можливо, навіть гіршим від самого грипу. Отже, для таких людей, якщо вже не можна втримати їх від такої хибної поведінки, наголошую: не треба перевантажувати свій шлунок, аби не створювати ще більшої загрози для печінки. Вона і без того вже примушена буде самотужки боротися проти інтоксикації внаслідок негативного впливу усіх тих ліків. Якщо ж ви разом з тим ще й вживатимете важку їжу, яку шлунок буде не у змозі перетравлювати, то виникатимуть застої, запальні процеси у кишківнику, органах травлення, можливі отруєння. З усім цим змушена боротися печінка, яка вже буде ослабленою через вживання фармакологічних засобів.

Багато хто зловживає шипшиною: її настій або відвар дають і дорослим, і дітям без обмежень. Шипшина і справді є сильною цілющою рослиною як в умовах грипу, так і взагалі: вона підсилює імунітет, бореться з різними хворобами. Проте слід звернути увагу на те, що шипшина протипоказана хворим на варикозне розширення вен, тромбофлебіти, ендокардити, гастрити з підвищеною кислотністю, виразку шлунку або дванадцятипалої кишки, ерозії у шлунку при підвищеній кислотності. Таким людям слід обмежити її вживання.

У народній медицині завжди використовували червону руту для порятунку від пошестей грипу та від усіх простудних захворювань, бо ця рослина, що квітує червоними та рожевими квіточками, виліковує нежить і такий його наслідок, як гайморит, що виникає після недолікованого нежитю.

Наведу ще один простий рецепт: плоди малини, квіти липи, які мають завжди бути у кожному домі та в  кожної господині, візьміть порівну. 1 чайну ложку суміші залийте склянкою окропу, настійте 20 хвилин і вживайте по склянці у дуже теплому вигляді, бажано перед сном. Це чудовий потогінний засіб, що "виганяє" з потом усі віруси та бактерії.

Наталія Земна

11.09.2013 р.