МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Ліки від тополі

Тополя, як і калина, в українській пісенній міфології, вважається культовим деревом. Водночас особли­вою повагою вона користується і у на­родних цілителів. При­чому весь рік. А чим вона корисна у зимо­ву пору? 

Якщо людина лід час прогу­лянки підійде до тополі, при­тулиться спиною до її стовбу­ра і постоїть так хвилинку, то відчує, ніби від неї відійшло щось погане. Ніби очистила­ся душа, тіло... А коли подо­рожній іде дорогою, обабіч якої посаджені тополі, то все, що він задумав, - здійсниться. Тополя забирає негативну енергію, підсилює позитивну і сприяє втіленню думок, здій­сненню бажань. А тополя ж і взимку жива. Усім, хто хво­рий, немічний, або обтяжений якимись турботами, пропонували гуляти тополевими алеями. Якщо турбує головний біль і важко його позбу­тися, тяжкі думи опосіли, слід вдихати цілющий запах тополі. і щоб ви думали? Тополя зцілює. Біль проходить, сумні думки відходять, і людина отримує приплив позитивних емоцій.

- А чим саме взимку ко­рисна тополя?

- На відміну від інших де­рев, тополя наприкінці зими набуває особливих лікуваль­них властивостей, коли де­рево викидав свої бруньки. Саме вони є тополиним елік­сиром здоров'я, і збирати їх найкраще саме у морозяну пору. Бо якщо вже повесніє, то бруньки тополі стануть липкими, у них з'явиться ба­гато смолистих речовин, і збирати буде незручно. Та й з потеплінням вони втрачають свої цілющі властивості. Тож не проґавте цей час.

І ще одна порада. Збираю­чи бруньки тополі, не вики­дайте гілочки, оскільки вони допомагають при лікуванні, зокрема, нирок. Особливо добре лікують запальні про­цеси сечостатевої системи, уретрити. Саме остання хво­роба є зараз дуже пошире­ною серед чоловіків і жінок. Дуже корисні вони при захворюванні на цистит.

-І чим тут може зарадити тополя?

- Найкраще робити ван­ночки. Для цього візьміть гі­лочки тополі, подрібніть їх, залийте окропом І коли на­стій прочахне до теплого ста­ну, можете глибоко сісти ту­ди, закутатися ковдрою і по­сидіти, поки розчин не охо­лоне. Це приблизно 10-1$ хвилин. За кілька процедур запальні процеси уретри і сечового міхура піддаються лікуванню. Але слід пам'ята­ти, що гілочки треба вико­ристовувати із бруньками. До речі, таким способом лі­куються запалення сечоста­тевої системи і в дітей.

- А які ліки в в аптеках «Зеленої планети» для ліку­вання запалення органів се­чостатевої системи і уре­триту?

- Це, зокрема, «Цистан», «Простаден», «Уросепт». Що­до ліків, які виготовляються із бруньок тополі, особливо хочу відзначити «Стогмаг». Він використовується при лі­куванні багатьох хвороб, зо­крема при захворюванні на пародонтоз, стоматит, гінгі­віт, карієс, при запаленні сли­зових оболонок.

Наталія Земна

30.05.2013 р.