В енурезу - безліч причин
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

В енурезу - безліч причин

Енурез - це захворювання,  при якому спостерігається нічне нетримання сечі. У більшості випадків воно трапляється у дітей. 

З'являється  енурез із багатьох причин. Це захворювання травних органів. Приміром, знижена кислотність шлунка, шлунок дитини атонічний, опущений, стінки його розтягнуті, при цьому печінка збільшена. Ці органи тиснуть на нирки, які теж опускаються, сечовий міхур здавлюється, і якщо вдень дитина контролює процес сечовиділення, то вночі уві сні ця здатність знижується. У розвитку енурезу відіграє роль і спадковий фактор, якщо батько чи мати дитини страждали на це захворювання. Також нетримання сечі може виникнути і внаслідок хвороб щитовидної залози. Порушується функція гормональної системи, дитина несвідомо мочиться, стає знервованою, у неї виходить з ладу нервова система. Енурез ще може виникнути раптово, після психотравмуючої ситуації, коли дитина пережила сильний стрес.

У дорослих енурез у більшості випадків проявляється як наслідок інших захворювань, таких як цукровий діабет, інсульт, епілепсія, пухлини, запалення сечостатевої системи, у чоловіків - аденома простати. У дорослих жінок нетримання сечі може бути викликане нестачею жіночих гормонів, зниженням еластичності стінок сечового міхура, опущенням сечового міхура та стінок піхви.

Та в якому б віці не спостерігався енурез, лікування його повинно бути комплексним. А серед лікарських рослин є багато таких, що з успіхом долають цю проблему.

Ліки із суміші рослин: змішати у рівних частинах кукурудзяні рильця та плодоніжки вишні, і ч. л. суміші залити двома склянками окропу. Настояти 1 год., процідити. Цієї порції вистачить на два дні. Пити настій по чверті склянки за 20-30 хв. до їжі 3-4 рази на день.

Корисно вживати ягоди калини: вони містять валеріанову кислоту та добре заспокоюють нервову систему.

В аптеці «Зелена планета» ми маємо ліки для боротьби з цією недугою. Це Тримник, що підвищує тонус нервових центрів спинного і головного мозку, відповідальних за регуляцію сечовиділення, особливо під час сну. Цистан має протизапальну та антибактеріальну дію, усуває запальні процеси сечового міхура, передміхурової залози. Але це препарати здебільшого симптоматичні. Тому хворій люди ні обов'язково слід звернутися до лікаря в аптеці для уточнення діагнозу та призначення відповідного комплексного лікування, яке може бути доповнене такими ліками як Гепахол, Гельмін. Інтелятрин, Струмім.

Ось іще декілька порад у лікуванні енурезу. По-перше, хворому обов'язково потрібно налагодити режим сну і відпочинку. Для дітей - виключити вечірній перегляд телевізора, галасливі рухливі ігри. Дуже бажано не сварити малюка та робити усе для того, аби він не бачив сварки дорослих.

По-друге - дотримуватися дієти, їсти останній раз за три години до сну. З вечері виключити сечогінні продукти: яблука, огірки, ягоди, чай, молоко, настій шипшини. За годину перед сном намагатися 2-3 рази сходити в туалет.

По-третє - займатися лікувальною фізкультурою. Вправи повинні бути спрямовані на укріплення м'язів спини, живота, проміжності. До того ж ще раз повторюю: потрібно ефективно лікувати інші захворювання та запалення, які можуть бути причиною нетримання сечі.

Наталя Земна
24.05.2013 р.