Антибіотики можуть бути помічними і нешкідливими
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Антибіотики можуть бути помічними і нешкідливими

Усі ми знаємо, що таке антибіотики (у перекладі з грецької «супроти життя»). Це синтезовані хімічним шляхом препарати, що вбивають усю хвороботворну мікрофлору в організмі людини. Біда в тому, що нерідко при цьому винищується і вся корисна мікрофлора, забруднюється печінка. Виходить, що ці препарати одне лікують, а інше калічать.

Та були часи, коли антибіотики тільки лікували. Одним з перших їх відкрив лікар Середньовіччя Абу-Алі Ібн-Сіна — видатний вчений одинадцятого сторіччя, що народився у Бухарі. У Європі він відомий як Авіценна. Його медичний трактат «Канон». перекладений латиною, був головним посібником для європейських лікарів у Середні віки. Він одним із перших здогадався, що збудниками багатьох хвороб є невидимі людському оку найдрібніші істоти. І боровся він з ними природними рослинними антибіотиками. Так він помітив, що малярію, настільки поширену у південних країнах хворобу, лікує хінін, алкалоїд з кори хінного дерева.

Віруси не переносять кислого. Для них антибіотик — лимон, калина, журавлина, чорна смородина, чорниця, малина. Грибки та бактерії не люблять гіркоти і фітонцидів з хвої сосни, лаврового листа, трави звіробою, нагідків. полину. Не будемо забувати про цибулю, часник та багато інших корисних живих антибіотиків.

Які смачні та корисні, виявляється, можуть бути антибіотики! А головне, абсолютно нешкідливі для нас. Тож чи варто витрачати безліч грошей на дорогі хімічні препарати, якщо земля дарує нам усе необхідне для нашого здоров'я. І вже точно, кращих природних антибіотиків, ніж у аптеках «Зелена планета», ви не знайдете.

20.05.2013 р.