Переборимо грип разом №2
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Переборимо грип разом №2

Отже, аби попередити грип, запам'ятайте ще декілька простих порад і дослухайтеся до них.

Якщо ви впродовж літа назбирали та насушили квітів і листя деревію, що було б дуже бажано, тоді профілактику не лише грипу, а й респіраторних захворювань вам забезпечено. Візьміть 1 ч. л. подрібненої сировини, залийте склянкою окропу, настійте і вживайте по 1/4 склянки 4 рази на день.

Дуже ефективний засіб - жувати корінь аїру. У стародавні часи, коли ще не знали таких страшних пошестей грипу (натомість були інші епідемії, зокрема холера, тиф), наші предки перевірили на практиці бактерицидну, противірусну силу аїру (татарського зілля). Недарма ж татари-завойовники у набіги брали із собою це коріння і навіть вкидали його у водойми з метою очищення води - як для себе, так і для напування своїх коней. Це давало їм певність, що ніякі пошесті їхньому здоров'ю не страшні.

Для підсилення імунітету ще брали червону лучну конюшину, що і я вам раджу робити. Можна до неї додати ехінацею пурпурову - квіти, листя або насіння. Візьміть 1 ч. л. подрібненої суміші (всього порівну), залийте склянкою окропу, настійте і вживайте по 1/4 склянки 4 рази на день.

За появи нежитю допоможе «часниковий дим»: потрібно взяти часник, підпалити стебельце і вдихати той дим по черзі то однією ніздриною, то іншою. Щогодини промивайте ніс сумішшю соку цибулі та меду у рівних частинах. Можна закрапувати ніс соком капусти, що також допомагає боротися з вірусом, а ще зміцнює слизову оболонку носа.

Ще за сивої давнини природа підказала дуже сильний та доступний засіб проти вірусу грипу. Це - чорна смородина у будь-якому вигляді: сушені ягоди та листя, перетерта з цукром, варення з неї тощо. Якщо у вас раптом немає ягід та листя, зараз можна взяти її гілочки - найтонші, молоді пагони. 2 ст. л. подрібнених гілочок залийте 4 склянками води, поставте на водяну баню або слабенький вогонь, прокип'ятіть 5 хв., тоді добре вкутайте, настійте протягом 4-5 годин. Випийте 2 склянки гарячого настою (можна додати туди меду) безпосередньо перед тим, як лягти у ліжко, і вкутайтеся ковдрою. Всього дві такі процедури дадуть вам змогу швидше одужати і попередити можливі ускладнення.

Або ж скористайтеся брусницею. Якщо нема її ягід, у пригоді теж стануть гілочки або листя. 1 ст. л. подрібненої сировини залийте склянкою окропу, настійте впродовж 30 хв., тоді процідіть і вживайте по 2 ст. л. 4 рази на день. У випадку загострення хвороби слід вживати по 1 ст. л. через кожну годину або по 2 ст. л. що дві години.

Дуже корисно пити чай із журавлини. Якщо ж її нема, замініть звичайними яблуками, але такими кислими, які лише знайдете. Приготуйте дуже міцний відвар із кислих яблук, додайте меду і вживайте впродовж дня: можна випити 3, 4 або й 5 склянок.

Варто знати: якщо захворіли, відчуваєте слабкість, ломоту в усьому тілі, біль у м'язах, головний біль, а температура підвищена, то в першу чергу слід побути вдома, дотримуватися постільного режиму, обмежити вживання їжі. А ще приготувати такий напій: на 1,5 л води - 1 ст. л. кам'яної солі, сік із 1,5 лимона, все це ретельно перемішайте та випийте ковтками впродовж однієї години. Є й інший засіб: візьміть середню цибулину, по¬тріть на тертці, залийте 0,5 л киплячого молока, настійте 20 хв., але так, щоб не охололо молоко, процідіть, випийте гарячим перед сном. Якщо не під силу вам уся порція, то залишок випийте вранці, але обов'язково підігрійте.

Якщо діятимете так, то вилікуєтеся за 3-4 дні та уникнете ускладнень. Я вам це гарантую!

Наталія Земна

2.04.2013 р.