Переборимо грип разом №1
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Переборимо грип разом №1

Нині багатьом дуже важко. Особливо ж - тим людям, що захворіли на грип. Адже зараз у країні - епідемія цього захворювання, може, навіть така, якої до цього часу в нас не було. Якщо ж єускладнення після грипу,то людина почувається ще важче. Але тримайтеся! Я певна, що природа наша - могутня, і Бог все зробив для того, щоб людина переборювала усі підступні недуги.

Швидке розповсюдження вірусу грипу призводить до масового захворювання, а стан нашого імунітету, на жаль, не такий, як хотілося б. Він ослаблений через забруднення навколишнього середовища, неповноцінне харчування, нестачу вітамінів та внаслідок багатьох інших причин. Статистика невблаганна: у величезної кількості людей, особливо у дітей, захисні сили організму недостатньо потужні...

Ось тоді й з'являються симптоми подразнення слизової оболонки дихальних шляхів: пече в носі, першить у горлі, закладає ніс, починається нежить, кашель, хрипне голос. При грипі часто бувають носові кровотечі - це коли хворий ще й страждає на гіпертонію.

Проте захворювання на грип, так само, як і будь-яку хворобу, значно краще і легше було б попередити, аніж лікувати. Якщо ви, приміром, не переохолоджуєтеся, не перевтомлюєтеся, не дратуєтеся надмірно, то склад захисного слизу у вас не зміниться і захищатиме вас, боротиметься з вірусами, що потрапляють на слизову оболонку...

Вірус грипу вражає виключно слизову оболонку повітроносних шляхів людини, і найчастіше при цьому страждає поверхневий шар - епітелій порожнини носа і трахеї. Отже, аби попередити грип, запам'ятайте декілька простих порад і дослухайтеся до них.

Перед виходом на вулицю щоразу змащуйте слизову оболонку носа жиром: козячим або овечим, можна навіть смальцем, а ще краще - олійними краплями: почистіть зубчик часнику, розітріть його у ступці, залийте половиною склянки нерафінованої олії, розмішайте, настійте і закрапуйте у ніс перед тим виходом з дому. За 2-3 дні, коли олія більше настоїться на часнику, слизова від неї може пекти. Тоді додайте туди ще олії.

Прийшовши додому, обов'язково прополощіть носоглотку, ротову порожнину і горло таким розчином: 1 ст. л. соку цибулі, 1 ст. л. меду та 20 ст. л. води ретельно перемішайте. Цією рідиною варто по декілька разів на день користуватися для промивання носоглотки й ротової порожнини, допоки триває пошесть грипу. Аби самим не занести вірус у дім або щоб хтось зі знайомих, що завітає до вашої оселі, навіть не підозрюючи сам, що вже є носієм цього підступного вірусу, не заніс його до вас.

Можна розкласти по оселі хвою, поставити по куточках соснові або ялинові гілочки, щоб інші члени родини не підхопили вірус від хворого, якщо, не дай Боже, він уже є в хаті.

Упродовж періоду епідемії раджу вживати такий чай: кора верби, квіти ромашки, липовий цвіт та плоди шипшини - усе порівну. Кору з тоненьких гілочок верби можна набрати й нині. Білої, плакучої, розлогої, верболозу - будь-якої. Тож візьміть 1 ч. л. цієї суміші, залийте склянкою окропу, настійте 10 хв., потім 5 хв. прокип'ятіть на слабкому вогні, а тоді закутайте для подальшого настоювання. Процідіть та вживайте у теплому вигляді по 1/4 склянки 4 рази на день. Це є надійною профілактикою грипу.

Наталія Земна

31.03.2013 р.