Глисти в дитячому організмі
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Глисти в дитячому організмі

Глисти в організмі дитини, не сформованому, не окріплому - це страшний ворог, з яким треба боротися. На жаль, до небезпеки від глистів дехто з батьків ставиться легковажно. Чи не тому не дбають про профілактику?..

Отже, невелика, але важлива пам'ятка для всіх читачів, як уберегтися від глистів. Передусім, дотримуватися правил особистої гігієни, зокрема, обов'язково мити руки перед їжею, після приходу з вулиці, відвідин туалету. Не купувати не упаковані продукти на вулиці. Перед вживанням ретельно мийте овочі й фрукти. І обов'язково проточною водою, а ще ліпше ошпарити їх окропом. У жодному разі не можна куштувати на базарі продукти. Вибирайте їх за зовнішнім виглядом товару і продавця. М'ясо й рибу слід піддавати термічній обробці - не менш як 30-40 хвилин за температури 100°С. На кухні мають бути окремі дощечки для нарізання тваринних сирих продуктів, овочів, фруктів, хліба, готових продуктів та ін.

Для лікування глистів у різнотрав'ї є дуже багато рослин. Перша з них - пижмо звичайне, яке лікує лямбліозні холецистити та лямблії. Для цього треба взяти для дитини, якій не більше п'яти років, одну чайну ложку подрібненої рослини, заварити склянкою окропу. Якщо ж це дитина старшого віку або дорослий, тоді треба брати замість чайної столову ложку пижми (подрібнених квіток або листочків). Ліки мають настоятися звечора до ранку. Вранці процідити, півсклянки настою випити натщесерце, другу половину - увечері перед сном. Курс лікування - сім днів.
Далі, через тиждень після такого лікування продовжуємо іншими ліками (лише для дорослих). Взяти один-два зубці часнику, залити двома склянками гарячого молока. Настояти, поки молоко прочахне до тілесної температури і тоді зробити клізмочки цим розчином. Через сім днів, якщо робити такі клізмочки саме після застосування пижми, то виходять білі згустки, тобто лікується лямбліозний холецистит (білі згустки - ні що інше як лямблії).

Якщо ж лікувати, наприклад, аскариди, то можна додати ще парило звичайне. Воно добре тонізує шлунок дитини і виводить глисти. Якщо ж в організмі є власоглави, то тут треба застосовувати чебрець звичайний. Для цього треба взяти столову ложку квіток чебрецю звичайного, заварити однією склянкою окропу, настояти і дати дитині чотири рази на день, або за іншої схемою - вранці та ввечері.

Раніше глисти у дітей лікували навіть дігтярною водою. Брали одну крапельку дьогтю, крапали у склянку окропу, ставили на підвіконня. Помішували цю воду, щоб вона настоювалася добре, і потім давали по чайній ложці всередину або змащували навколо пупа розчином дьогтю. І глисти виходили. Але якщо давати ліки всередину і змащувати біля пупа дьогтем, то тоді глисти лізуть через рот, дитина може задушитися, перелякатися. Це - дуже небезпечно.

Отже, треба лікувати так, щоб дитина була здоровою: вилікувати шлунок, печінку і видалити всіх паразитів з дитячого організму. Для цього є й названі рослини, й ще такі як золототисячник, полин, любисток. Сім днів можна пролікувати дитину і побачити вже наслідки. Але продовжувати лікування треба, поки дитина не пролікується впродовж місяця. І особливо на молодому місяці піти в лабораторію, зробити аналіз калу на яйцеглисти. Саме при молодому місяці вони інтенсивно викидають яйця, і тоді в лабораторії можуть визначити, які глисти і чи дитина забруднена ними. Якщо ж не вказує лабораторія одразу - то треба буде зробити повторний аналіз.

Як побачити, що у дитини глисти: у неї чорні трикутники під очима, зеленистого кольору обличчя, дитина їсти не хоче, вранці у неї болить живіт і навколо пупа крутить, пече, ріже в животі. Взагалі мамам скажу: дитина з глистами дуже любить солодощі, більше й нічого їсти не хоче. І крім того, напружений, великий живіт у дитини. При лямбліях болить в правому і лівому підребер'ях. Дитинка, якщо це зовсім маля і не можна в нього запитати чи не можна визначити, то тягне руки завжди до носа або до рота. І, як звичайною, це руки бувають брудні, тому треба стежити, щоб вона знову себе не забруднювала яйцеглистами. 

Крім того, є ще аскариди і гострики лямблії (ленточні глисти). Тепер з'явилися і собачі глисти, які 12 років перебувають у кишці, не пропадають, а проникають у клітини дитячого організму й уражають їх. З такими глистами боротися дуже важко.

Отже, краще робити профілактику. Якщо визначили глисти, то знову ж за допомогою трав треба намагатись пролікувати дитину. Тут уже можна брати збори - любистку, чебрецю, золототисячника, пижми, парила. Все, що гонить глисти, особливо листя верби, можете додавати до збору.

Ще з'явилися глисти діфролярії. Тобто ті, які потрапляють в організм не через ротову порожнину, а через забруднені організми тварин та комах, які кусають людину. Наприклад, комар, якщо він забруднений на діфролярії, вкусив, пробив шкіру, то під неї потрапляють оці яйцеглисти. Вони збираються під шкірою купами, утворюючи такі ніби жировики, великі пухлини. Небезпечні ці глисти тим, що вони, пробиваючи стінки кровоносних судин, потрапляють у кров і доходять до серця, людина раптово навіть може померти. Ці глисти дуже тонкі, дуже прозорі - як тонесенька ниточка, але виростають до 30 сантиметрів. Вони відкладаються на слизових оболонках (навіть в очах бувають ці діфролярії). Тому, якщо з'являються такі гулі, то треба придивитися - чи це не глисти. Треба звернутись в лабораторію, і, можливо, там зможуть визначити, і тоді продовжити лікування.
А цими ж відварами трав, які п'є людина всередину, ще можна промивати очі та лікуватись крооочисними засобами.

Щодо ліків «Зеленої планети», є припарат Гельмін. У наші аптеці застосовують його навіть для лікування маленьких діток, а не тільки підлітків чи дорослих. Адже ці ліки (створені на основі виключно лікарських рослин) впливають і на аскарид, і на гостриків, лямблій та інших гельмінтів, знищуючи їх. І, що важливо, Гельмін також підсилює організм, зміцнює його захисні сили для боротьби з паразитами.

Застосовувати ліки просто: для діток приймати по 1-3 краплі (залежно від віку) з двома столовими ложками теплої води тричі на день за 15-30 хвилин перед їжею та четвертий раз на ніч. Та бажано звернутись безпосередньо до лікаря-консультанта, який є в кожній нашій аптеці, аби він і оглянув дитину, і призначив індивідуальне лікування.

Наталя Земна

26.03.2013 р.