Долаючи грип, не зашкодьте собі
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Долаючи грип, не зашкодьте собі

В Україні зараз пошесть грипу. Люди шукають у аптеках захисні та противірусні засоби і впадають у відчай через те, що їх бракує. Але не варто цим перейматися, варто лише згадати про перевірені часом народні засоби.

Для боротьби із грипом, ефективним є також сік редьки з медом: 2 частини соку редьки - на 1 частину меду. У разі загострення вживати по декілька крапель кожні дві го¬дини або навіть щогодини.

Можна робити ванночки для ніг із гірчицею або ж із хроном, якщо нема гірчиці. Змащувати підошви та п'яти часником або хроном, розтертими з сіллю (перед цим слід змастити підошви жиром або олією).

Проти нежиті допоможе закрапування носа соком лимона. Якщо лимонний сік надто їдкий, розведіть його водою: на 2 частини соку лимона -1 частина води.

Крім дефіциту протигрипозних засобів, існує, на жаль, ще й дефіцит моральності. У деяких власників аптек вистачає совісті, користуючись загальною панікою, підвищувати у цей складний час ціни на ліки, що розрекламовані як ефективні проти грипу.

Ще декілька слів щодо того, що люди втрачають здоровий глузд, скуповують і вживають усі розрекламовані хімічні противірусні засоби, які тільки вдасться знайти в аптеках, без розбору, без огляду на їхній хімічний склад, на протипоказання абощо. Все це є вкрай небезпечним, можливо, навіть гіршим від самого грипу. Отже, для таких людей, якщо вже не можна втримати їх від такої хибної поведінки, наголошую: нетреба перевантажувати свій шлунок, аби не створювати ще більшої загрози для печінки. Вона і без того вже примушена буде самотужки боротися проти інтоксикації внаслідок негативного впливу усіх тих ліків. Якщо ж ви разом з тим ще й вживатимете важку їжу, яку шлунок буде не у змозі перетравлювати, то виникатимуть застої, запальні процеси у кишківнику, органах травлення, можливі отруєння. З усім цим змушена боротися печінка, яка вже буде ослабленою через вживання фармакологічних засобів.

Багато хто зловживає шипшиною: її настій або відвар дають і дорослим, і дітям без обмежень. Шипшина і справді є сильною цілющою рослиною як в умовах грипу, так і взагалі: вона підсилює імунітет, бореться із різними хворобами. Проте слід звернути увагу на те, що шипшина протипоказана хворим на варикозне розширення вен, тромбофлебіти, ендокардити, гастрити з підвищеною кислотністю, виразку шлунка або дванадцятипалої кишки, ерозії у шлунку при підвищеній кислотності. Таким людям слід обмежити її вживання.

У народній медицині завжди використовували червону руту для порятунку від пошестей грипу та від усіх застудних захворювань, бо ця рослина, що квітує червоними та рожевими квіточками, виліковує нежить і такий його наслідок як гайморит, що виникає після недолікованого нежитю.

Наведу ще один простий рецепт: плоди малини, квіти липи, які мають завжди бути у кожному домі та в кожної господині, візьміть порівну. 1 ч. л. суміші залийте склянкою окропу, настійте 20 хв. і вживайте по склянці у дуже теплому вигляді, бажано перед сном. Це чудовий потогінний засіб, що «виганяє» з потом усі віруси та бактерії.

Наталя Земна

25.03.2013 р.