За кілька днів бородавки зникнуть…від картоплі аба яблука
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

За кілька днів бородавки зникнуть…від картоплі аба яблука

Знову сьогодні з вами розмова не лише про здоров'я, а й про красу. Іноді людина менше звертає уваги на те, що в неї щось болить, як на те, що у неї з'явилося дещо, не дай Бог, на шкірі.

Приходить, скажімо, на прийом жінка. Болять ноги, насилу дошкутильгала з паличкою, а коли запитуєш, що її турбує, вона щиро каже: «У мене ось тут, бачите, біля вуха вискочив якийсь прищ, придивіться, це не фурункул? Як його позбутися?». Або ж іще: «Десь отут у мене на шиї висить бородавка, така собі вісюлька, ніби мене і не турбує, але ж вона там є. Хоч її й не видно під кофтиною, але я її не хочу»...

Дивишся на цю хвору жінку, а в неї і печінка збільшена, і шлунок розтягнутий та опущений, бо дуже багато п'є зеленого чаю, не розуміючи, що не можна так. Почула десь в рекламі, що він нібито лікує і гіпертонію, і склероз, і чого лише не лікує.

Так, насправді, він заспокоює нервову систему, але крім того, заспокоює він і те, що заспокоювати не можна - шлунок та кишківник, цих невтомних трудівників, що мають наснажувати людський організм та чистити його. Тобто, щоб людина не робила - чи то вона відпочиває, чи працює на роботі, чи в кіно, чи дивиться телевізор, розвалившись на канапі - кишківник в будь-якому разі відпочинку не має. Він працює і працює для того, щоб в організмі не залишилося шкідливих решток, щоб не було інтоксикацій, що можуть отруїти організм. Я іноді думаю, якби ми, люди, не були такі ледачі, а працювали так само, як працює цей орган - кишківник, мабуть, здоров'я було б в нас, як кажуть, по вінця.

Щоправда, кишківник буває і лінивий, Але не він в тому винен, а його господар. Або їсть щось таке, що розтягує стінки кишківника, буває такою мірою, що лікарі, коли оглядають хворого, бачать зайвих півтора, а то й всі три метри кишківника. Настільки він розтягується, що схожий стає на гуму, яку виварили кілька разів. Ви ж розумієте, якщо гумку виварити один-два рази - вона ще буде нормальною, а якщо десять - вона стає ніби ганчірка, нічого не тримає, її треба міняти. А кишківник - не поміняєш.

Розтягнутий, змучений, він працювати не може. Такий кишківник і називають лінивим. А насправді ж його потрібно тонізувати, підсилити його моторну функцію, і він з радістю працюватиме знову. На це мало хто звертає увагу, хіба що вже починаються такі закріпи, що очі на лоба лізуть, і людина не в змозі прочистити свій організм. Шукає різних засобів. Але й те можна ще приховати від людей. Найстрашнішим для людини є те, що видно назовні. Наприклад, якщо висить бородавка - а це ніщо інше, як поліп, лише не усередині, не на якомусь органі чи в системі, а зверху на шкірі, або якщо на руках з'явилися пласкі бородавки. І не знає людина, куди подіти свої руки, соромиться показувати їх.

Бородавки - це доброякісні пухлини. Вони відрізняються від злоякіснихтим, що ніколи не дають метастазів. Але можуть «розсіватися». Якщо видалили одну бородавку, вона може насіяти багато «діточок». І розсіватимуться вони не тільки там, де була видалена, а й на інших частинах тіла. Що ж робити? Біжать зазвичай до косметолога, і просять зробити абищо, лише б люди не бачили таких рук. Косметолог же, як правило, застосовує рідкий азот, починає відчайдушно випікати оті бородавки. Але це такий біль! Крім того, така процедура не кожному доступна. Наприклад, у далеких селах, де немає клінік, косметологічних кабінетів, нема де знайти того косметолога чи хірурга, який би видалив бородавки.

Я часто згадую, як наші прабабусі видаляли бородавки, зокрема в онуків на руках. До хірурга дітей не водили. Бабусі знали, що потрібно піти на стерню, вирвати одну стебелину із корінцем і вістрям соломинки проколоти кожну бородавку. і одразу ж цю соломинку потрібно було закопати у землю корінцем уверх, у вологому місці. Коли соломинка згниє, бородавки безслідно зникали. І метод цей був настільки поширений у народі, настільки й ефективний.

Але є домашні засоби, які не потрібно шукати на стерні. Потрібно взяти картоплину середніх розмірів. Нехай сонце пригріє цю картоплину, щоб вона позеленіла. Зрізати зелений бік картоплі й зрізом натирати бородавки вранці та ввечері. За кілька днів бородавки зникнуть. Таким же. чином можна користуватись і яблуком: відрізати шматочок яблука, і зрізом натирати бородавки. Надалі бородавки більше не з'являться на тому місці, де були.

Іноді радять зводити бородавки соком чистотілу. Але в цьому разі бородавка може почорніти, дуже довго сохнути, але не скоро зникне. А якщо ж використовувати сік молочаю, тоді бородавка довго не затримається. У молочаю сік густий, білий, смолистий, його бородавка не витримує.

Бувають висячі бородавки, є ще й інші - гіперкератоз, що вкриває тіло рудими потовщеними плямами. Треба прислухатись до інших вказівок організму: чи не почали ви вночі часто мочитися, чи не сохне в роті, чи не розшаровуються нігті, чи не п'єте багато води. Ось тут потрібно лікувати підшлункову залозу. А якщо ще й волосся випадає, витончується й січеться, треба згадати про всю гормональну систему, і особливо - про щитовидну залозу. Мабуть, вона не працює нормально, пониженою є її функція, не виробляє достатню кількість гормонів. А від того страждає шкіра.

Тож і поліпи, і гіперкератоз (руді плями), і бородавки виникають з певних підстав. Якщо організм в людини здоровий, гормональна система нормальна, тоді ніщо не псуватиме вашу шкіру. Наші предки знали, чим можна запобігти, що вживати, їли для того багато пшона. Якщо людина протягом тижня двічі-тричі їла страви з пшона, жодні пухлини їй не загрожували, і була вона не лише красивою, а й здоровою.

Наталія Земна

24.03.2013 р.