Гормони жіночого «щастя»
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Гормони жіночого «щастя»

Чого тільки не вигадує сучасна жінка аби завжди залишатися привабливою та бажаною. І це цілком нормальне явище. Адже нині в її арсеналі  є багато чинників покращення  зовнішності. Але чомусь часто-густо, купуючи дорогу косметику, вбрання, роблячи щоденні косметологічні процедури та відвідуючи модні фітнес-клуби, жінка  забуває про головне – про харчі. Вживання «жіночих» продуктів з фітоестрогенами - речовинами, що підтримують рівень «рідних» жіночих гормонів один із головних шляхів до щастя. Адже вони відповідають за жіночу красу та продовжують молодість.

У яких же делікатесах шукати ці щасливі компоненти інь? 

Магічне слово «естрогени» народилося із грецьких oistros (невгамовне бажання, пристрасть) і genes (зухвалий). Жінки, у яких рівень естрогену в крові низький, відрізняються запальним різким характером. Настрій у них часто змінюється, вони стають нервовими, дратівливими. Жінки із середнім рівнем естрогену в крові мають врівноважений характер і рідко страждають від перепадів настрою. Естрогенів багато в сої,  брокколі, цвітній капусті, насінні льону, хмелі, горіхах, люцерні, солодці, конюшині. Регулярно включаючи у своє меню страви з естрогенами, можна продовжити молодість.

Молочні продукти— ще одне джерело естрогенів. Особливо багато таких речовин у твердому сирі. 

Одним із найважливіших гормонів, які відповідають за настрій, є тироксин — його виробляє щитоподібна залоза. Тироксин регулює діяльність нервової системи і дає змогу зберігати нерви міцними. Основне джерело цього гормону – йод.  Його багато у морській капусті та морепродуктах – кальмарах, мідіях та крабах.

Іншим важливим гормоном, який регулює психоемоційний стан жіночого організму, є окситоцин. Цей гормон сприяє пробудженню материнських почуттів, викликає бажання усміхатися, що важливо для будь-якої жінки. Його багато у фініках, курячих яйцях, а також у городині.

Гормон ендорфін теж відповідає за настрій, недарма його називають гормоном радості. Виробляє його гіпофіз, наприклад, під час занять спортом. Можливо, ви помічали: якщо ви заходите в спортзал у поганому настрої, він зникає, щойно ви почнете займатися спортом. Ну а якщо ви не відвідуєте спортивні клуби, тоді можна звернутися столу, де завжди будуть присутні шоколад, яблука, апельсини, квасоля, хліб із висівками та  соя.

Гормону серотоніну в життєрадісних людей більше, ніж у песимістів. Існує навіть певний взаємозв’язок між виробленням серотоніну і настроєм, тобто чим більше цього гормону потрапляє в кров, тим більше ми радіємо. А для того, щоб цей гормон був у нормі, достатньо з’їсти плитку справжнього шоколаду або помедитувати, і настрій поліпшиться. 

Наталія Земна

14.12.2012 р.