МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Касторова олія

Касторова олія – ефективний послаблюючий засіб, який добре очищає тонкий та товстий кишківник. Послаблюючий ефект настає через 5-6 годин після вживання. Застосовують його при гострих запорах, отруєннях, запаленнях шлунково-кишкового тракту. Особливо часто користуються ним у дитячій терапії. Зовнішньо використовують у вигляді мазі для лікування опіків, обмороження виразок. А гінекологи практикують при захворюваннях у жінок вагіни та шийки матки.

Касторовою олією змащують шкіру для пом’якшення, втирають у волосся голови, для зміцнення волосся та покращення їх росту. А фармацевти в аптечній практиці цю олію беруть за основу для виготовлення деяких мазей.

Разом з евкаліптом, камфорним, оливковим, ментальним, олія входить до складу аерозолі камфомен, яку використовують для лікування гострих ринітів, фарингітів, фаринголарингітів. А ще є такий комплексний препарат як уролесан, який призначають лікарі при захворюваннях жовчової та сечовивідної систем.
Виготовляють олію із насіння рицини (кліщовими). У народній медицині її застосовують, передусім, як засіб, що має протипухлинну активність.

Рицина (кліщовина) – це травяниста рослина, що примандрувала до нас аж із тропіків Африки. Там вона зустрічається у дикорослому вигляді, а в багатьох країнах світу і, зокрема, у нас її давно уже культивують як промислову культуру. Вирощують здебільшого заради насіння, яке містить до 60% невисихаючої жирної олії. В медицині вона відома під назвою «касторовое масло» або «рицинова олія». Росте рицина передусім у південних областях України, зокрема, у Миколаївській, Херсонській, Кіровоградській областях та в Криму.

На вигляд ця рослина має велике клиноподібне листя висотою до 2-х метрів із волоттю червоних квітів схожих на їжаків з неколючими голками. Всередині зернята мають вигляд квасольки. Але лихо тому, хто наважиться скуштувати ту «квасольку». Кілька її плодів призведуть до отруєння, навіть до тяжкого.

Наталя ЗЕМНА

9.12.2012 р.