За крок до безпліддя. Які ж причини безпліддя у жінок.
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

За крок до безпліддя. Які ж причини безпліддя у жінок.

Однією із перших причин є аднексити (запалення яйників). Яйники, за анатомічною будовою, надійно захищені від мікробів. Оскільки функції внутрішніх органів та систем тісно пов’язані між собою, то найчастіше здорові органи «заражуються» від хворих, тобто запальні процеси «переходять» з одних органів – до інших. Окрім того, аднексити часто виникають при нагноєннях пухлин яйників, запаленнях труб матки.

При цьому у хворих жінок з’являється загальна слабкість, озноб, безсоння, погіршується апетит. Температура тіла раптово може підвищитися до 40*С. Тіло покривається холодним потом. Внизу живота виникає спочатку різкий, потім – пульсуючий біль. У крові може значно підвищитись швидкість осідання еритроцитів (навіть до 80 мм/год.). При гострій стадії хвороби обов’язково звертайтесь до лікаря-гінеколога (в таких випадках без застосування антибіотиків аж ніяк не обійтись).  

Зауважу, що коли захворювання не набуло гострої або хронічної стадії, можна оздоровлюватися народними засобами. Тому часто пацієнток, у яких минула гостра форма недуги, для подальшого лікування запальних процесів лікарі-гінекологи направляють до спеціалістів «Зеленої планети».  

Якщо жінка вчасно не розпочне лікування або недолікує захворювання, то з часом можуть виникнути ускладнення, зокрема, безпліддя, позаматкова вагітність, загроза викидня. Буває, жінки кілька разів вагітніють, але жодного разу не виношують плоду.

Подружжю здається: ще крок, останній ривок – і мрія почути в оселі дитячий сміх збудеться. Однак часто сподівання народити дитину перетворюється у безконечне очікування, - довжиною в життя. І, зрозумівши, що щастя материнства стає міражем (ти за ним ідеш, здається, ось-ось досягнеш мети – а вона від тебе віддаляється), жінки впадають у депресію, і часто сім’ї розпадаються. Тож хворобу необхідно розпочати лікувати на початковій стадії і ні в якому разі не кидати лікування, як кажуть, на півдорозі.   

Внаслідок невилікованого або недолікованого захворювання, як правило, порушується цикл місячних (вони надмірні або мізерні). Це одне із основних симптомів розбалансованої функції жіночих статевих органів. Чимало жінок ігнорують розладами свого здоров’я, не звертаються до лікарів. А це перший, серйозний «дзвінок». Тобто попередження про розвиток гінекологічних захворювань. 

Ще однією з причин виникнення жіночих захворювань є негармонійне і несистематичне статеве життя. І навіть погане харчування (ще в дитинстві), гіпоксія (коли жінка мало буває на свіжому повітрі), слабка функція селезінки, погане кровотворення тощо.

Покращити функціонування статевих органів, налагодити місячні допоможуть: пелюстки айстр, кислиця (у народі - заячий квасок), дводомна кропива, подорожник, горобина, калина (порятує від різних жіночих захворювань, зокрема, фіброміом, кровотеч, гіпертонії). А ще для жіночого здоров’я та краси необхідні фрукти (апельсини, мандарини), овочі (морква, буряк), гарбуз, лісова та городня суниця.

Від ранньої весни аж до пізньої осені природа дарує необхідні кожній жінці цілющі трави: ромашку, червону і білу конюшину (особливо біла лікує майже всі жіночі захворювання), пижму (тонізує жінку), полин, садову руту. Усі ці трави мають бути у кожної жінки «під рукою», аби у разі недуги, скористатися ними.

Подбала про жінок і «Зелена планета». У нас є такі ліки з трав, як Аднексан (лікує яйники, налагоджує їх функцію, усуває запальні процеси),  Птозан (нормалізує тонус м’язів та зв'язок, внаслідок його застосування зникають симптоми опущення матки), Фемінат (усуває запалення у матці), Фіброман (лікує фіброми), Мастоден (мастопатії).

Тож бережіть, шануйте і любіть себе, шановні жінки, постійно дбайте про своє здоров’я. 

Наталя Земна

16.11.2012 р.