Гемофілія: від кожної хвороби природа має ліки
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Гемофілія: від кожної хвороби природа має ліки

Добре при кровотечах допомагає трава герані лугової, якщо 2 чайних ложки залити 2 склянками холодної кип’яченої води і настоювати 8 годин (звечора до ранку). Випити за день невеликими порціями (ковтками). 

При кровотечах в народній медицині часто застосовували корінь щавлю кінського і не тільки для людей, а й для тварин. 
1 ст. ложку подрібненого кореня щавлю залити 1,5 склянки води, кип’ятити 15 хв., настоювати 4 години. Вживати по 1 ст. ложці 4 рази на день до вживання їжі.

Настій кореня дев’ясила високого можна готувати для попередження кровотеч на холодній, але кипяченій  воді.
 2 ч. ложки подрібненого кореня залити 2 склянками води, настоювати 8 годин (краще звечора до ранку). Випити впродовж дня по 1/4 склянки за 30 хв. до вживання їжі. 

Для лікування гемофілії застосовують вербену лікарську.
 5 ст. ложок на 1 л води, запарити окропом, настояти 1 годину, випити впродовж дня.

Кульбабу лікарську для очищення крові.
 1 ч ложка сухого листя залити 1 склянкою окропу закутати настояти 10 хв., процідити. Випити пів склянки вранці натщесерце і ввечері перед сном.

Як ефективний кровоспинний засіб може слугувати кропива дводомна
1 ст. ложка сухого листя (зібрати в травні в достатній кількості) на 1 склянку прохолодної кип’яченої води, нагрівати на водяній бані, або слабкому вогні 30 хв., настояти 10 хв., процідити, віджати, додати води кип’яченої до попереднього об’єму, пити по 1 ст. ложці за 15-20 хв. до вживання їжі, а при кровотечі – по 1 ч. ложці частіше – через кожні 2 години. 

А ще як кровоспинний засіб ефективно діє перстач прямостоячий (калган).
 2 ст. ложки подрібненого кореня залити в термосі 1,5 літрів окропу, настояти 3 години, пити по 1/4 склянки (50 гр.) за 4 рази впродовж дня за 20 хв. до їжі.

Підмаренник справжній зібрати, коли зацвітає жовтими духмяними квітами, користуватись можна і свіже зібраною сировиною і висушити для користування у будь-яку пору року.
 2 ч. ложки подрібнених рослини залити 1 склянкою холодної кип’яченої води, настояти 8 годин, випити впродовж дня за кілька прийомів. Цей засіб часто використовують при підшкірних капілярних крововиливах, на що скаржаться іноді жінки, у яких від навантажень на ногах виникають синці.

До переліку рослин, які показані при захворюванні на гемофілію належать також софора японська, родовик лікарський, зайцегуб п’янкий, курячі очка польові, спориш звичайний, лопух справжній та багато інших рослин, що допоможуть значно покращити склад крові. 

Приготуйте смачний натуральний чай, який теж допоможе не допустити до гемофілійних кровотеч. Для цього зберіть молоде листя ожини сизої, малини, суниці лісової. Візьміть 4 частини ожини, 2 частини малини і 1 частину суниці. Розкладіть листя шаром, накрийте легкою тканиною, нехай зівяне, а потім розімніть, злегка скропіть водою, загорніть у чисте полотно і витримайте у теплому приміщенні дві доби (48 годин). За цей час листки перебродять, пройде ферментизація, з’явиться приємний запах. Тоді їх швидко висушіть у затемненому місці, складіть у деревяний або паперовий ящик, щільно закрийте і зберігайте у сухому, але не дуже спекотному місці. Заварюйте як звичайний чай. При тривалому вживанні такого чаю склад крові значно поліпшиться і хвороба не буде нагадувати про себе. А у здорових – зникнуть синьці, зірочки та сині небажані прожилки під шкірою, і вона буде молодою і здоровою. Саме цього бажаю вам я. 

І пам’ятайте, що в народній медицині при будь-яких захворюваннях крові, насамперед, лікують кровотворні органи і весь організм. І ще раз нагадую, що в аптеках «Зеленої планети» для хворих на гемофілію є ліки Геморан.

Наталя Земна

22.10.2012 р.