Люмбаго - біль у поперку
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Люмбаго - біль у поперку

Люмбаго - гострий біль у поперековій ділянці, який раптово виникає після фізичного перенавантаження або переохолодження у попереку, сковує хворого так, що він не може ні зігнутись, ні розігнутись. Біль посилюється при рухах, зміні положення тіла, навіть при чханні. Тобто при найменшому напруженні. Іноді біль у попереку виникає від невдалого повороту тулуба, при якому наступає утиск нерва біля хребта, і це призводить до зсування хребців. Проходить біль дуже поволі, протягом кількох тижнів під впливом спеціального масажу, який допомагає звільнитися нерву від утиску. В цьому випадку може допомогти людина, яка вміє «поставити» хребет на місце після 2-3 масажів.

Хворому, у якого простріл виник від застуди рекомендується постільний режим протягом кількох днів. Потрібно лежати на спині, піднявши зігнуті ноги на подушки. Це дозволяє розслабити великі м’язи у ділянці хребта. Ліжко повинно бути рівним і жорстким. Для лікування цього захворювання треба обов’язково мати в домі настоянку червоного стручкового перцю, яку використовувати для легкого втирання у шкіру на хворому місці. Можна змащувати хворі місця розтопленим смальцем, а потім добре розтерти хроном. 

Допоможе також редька чорна. Її треба почистити і натерти на терці. Намазати на бавовняну або льняну тканину і накрити іншою тканиною. Прикласти до хворого місця, а зверху поліетиленову плівку або, якщо є, пергаментний папір, зав’язати і укутати. Тримати, поки вистачить терпіння. При цьому хворий будете відчувати повільне і глибоке розігрівання. Іноді навіть кілька таких компресів і хвороба раз і назавжди відступить.

Доцільно робити ванни з сінної трухи або вівса посівного: взяти подрібнену солому 1 кг., заварити в каструлі, настояти годину, процідити і вилити у ванну. Вода у ванні повинна бути не вище 38оС. приймати 10-15 хв. Кілька таких процедур і хвороба, яка виникла від застуди відступить.

Добре допомагає також купина запашна у вигляді примочок. Її ще називають грижницею, тому що добре лікує грижу. Цвіте вона у травні разом з конвалією. Для виготовлення примочок візьміть 4 ст. л. подрібненого кореню купини, залийте 0,5 л. окропу у термосі і настоюйте годину. Процідіть через марлю. Такий настій у термосі може зберігатися не більше доби. Можна зробити настоянку із кореня: 1 частину подрібненого кореня залийте 2 частинами горілки. Настоювати треба 2 тижня у темному місці.

Для компресів та примочок ефективною буде настоянка з рути садової: 1 частину свіжої подрібненої трави залийте 5 частинами горілки. Настоюйте 10 діб у затемненому місці. Потім процідіть і використовуйте.

Біль, від захворювання на люмбаго, що виникла від застуди лікується також заспокійливими засобами. Одним із них є валеріана лікарська. Налийте настоянку валеріани у мисочку, змочіть у ньому марлю або шматочок полотна, покладіть на хворе місце. Зверху закрийте поліетиленовою плівкою і укутайте. Такий компрес може тривати кілька годин.

Раніше у народній медицині для лікування прострілів застосовували газ очищений (керосин) з червоною глиною, якою змащували долівку у хаті. Для цього брали відро звичайної червоної глини, і розмішували у теплій воді. Потім додавали склянку газу і знову ретельно розмішували. З цієї глини робили корж і накладали на хворе місце. Накривали плівкою, укутували теплим одіялом і тримали на тілі допоки не прочахне. Така процедура повторювалась кілька разів аж до повного одужання.

Хворим на радикуліт можна скористатися пелюстками білої лілії. Для цього зірвані під час цвітіння пелюстки складають у банку і доверху заливають спиртом, ставлять у темне місце і за 21 день така настоянка готова. Після цього її треба злити у темну пляшку, і зберігати у прохолодному місці. Використовують таку настоянку для натирань.

Якщо біль виник раптово, а під рукою немає засобів, якими можна усунути біль, скористайтесь свіжим листом лопуха. Змочіть його холодною водою і покладіть нижньою стороною на хворе місце і прив’яжіть. Так можна робити влітку. На зиму – заготуйте листя у висушеному вигляді.

При защемлені нерва потрібно взятися руками за високу перекладину, підтягнутись до гори, а потім швидко розслабити руки і опустити тіло, не відпускаючи перекладини. Можна таку процедуру провести з допомогою іншої людини, яка зможе підняти хворого і відразу відпустити на підлогу. При цьому відбувається сильний струс тіла внаслідок чого защемлений нерв може вивільнитись.

Думаю, що серед цих порад ви знайдете доступний для себе засіб, який стане у пригоді. Крім того можете скористатися ліками «Зеленої планети», зокрема, Неврином, що усуває біль запаленого нерва.

Наталя ЗЕМНА

14.10.2012 р.