Як готувати з ялиці ліки? Які захворювання вона може лікувати?
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Як готувати з ялиці ліки? Які захворювання вона може лікувати?

За допомогою ялиці та олії з неї можна лікувати багато захворювань.

Наприклад, для лікування колітів та ентероколітів приготуйте внутрішній лікувальний засіб: до 1 л окропу додайте 30 крапель олії ялиці. Для кращого зберігання можна ще додати 10 крапель медичного спирту або 20 крапель горілки. Вживайте по 1/3 скл. тричі на день за півгодини до їжі.

У разі захворювання на ангіну можете приготувати полоскання: у 0,5 склянки  теплої кип’яченої води додайте 2-3 краплі олії  ялиці. Полощіть горло 3-4 рази  на день впродовж трьох днів.

При гострих респіраторних захворюваннях (ГРЗ), грипі, бронхіті, запаленнях легенів допоможе інгаляція. Для цього в каструлю з окропом додайте 3 краплі олії ялиці, нахиліть голову над каструлею, накрийте її рушником і дихайте впродовж 10-15 хв.

При грипі олію ялиці втирайте у «комірцеві зону» (на спині в області шиї), масажуйте ним стопи і закапуйте кожну ніздрю носа по 1 краплі.
 
При сильному кашлі нанесіть 1 краплю олії ялиці на нижню частину язика. 

При гаймориті розтирайте олією ялиці шкіру в області гайморових пазух.

При радикуліті спочатку розігрійте поперек у ванні з гарячою водою або покладіть на поперек мішечок із розігрітою сіллю. Після цього у хвору ділянку тіла накапайте 10 крапель олії ялиці і помасажуйте. Курс лікування – 6-8 процедур.

Для лікування захворювань шкіри (екземи, псоріазу) розмішайте 2 ч. ложки розтопленого несоленого свинячого сала або гусячого жиру з 1 ч. ложки олії ялиці. Посудину із сумішшю поставте на слабкий вогонь, постійно помішуючи, щоб утворилася однорідна маса. Цією маззю змастіть уражені ділянки шкіри. Зверху накрийте її поліетиленовою плівкою та обмотайте бинтом. Пов’язку змінюйте кожних 2-3 дні. Курс лікування – 3 тижні.

Щоб заспокоїти нервову систему, у ванну з водою 36-37*С  додайте 5-6 крапель олії ялиці. Допоможе заспокоїтись також ванна з гілочок ялиці. Спочатку сировину запарте в окропі, настійте, поки прочахне, процідіть і вилийте у ванну з водою.

Наталя ЗЕМНА

10.10.2012 р.