МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Чому погано чуємо?

У наш час зниження слуху і глухота є серйозною соціальною проблемою.  Статистика, проти якої важко заперечувати, свідчить - нині одна  людина із 10 тисяч стає глухою або частково втрачає слух. В Україні близько чотирьох мільйонів слабочуючих і глухих, із них 500 тисяч дітей. Будь-яке захворювання, пов’язане із головним мозком, судинною чи нервовою системами, може призвести до сенсоневральної приглухуватості, тобто до порушення сприйняття і проведення звуку внутрішнім вухом. Про особливості цього захворювання і способи лікування поговоримо у цій статті. Тим більше, що з подібним запитанням звернулися у «Зелену планету» ряд хворих.

Причини зниження слуху

Можливими причинами  зниження слуху є не лише отити, але й інші інфекційні захворювання. Приглухуватість може з'явитися і в результаті вікових змін в організмі ( стареча приглухуватість). Також внаслідок  вроджених дефектів нервів або судин, закупорки вуха сірчаною пробкою та ревматоїдного артриту.  Стійке зниження слуху може розвинутися після черепно-мозкових травм, тривалої дії шуму і вібрації. Воно виникає при гіпертонічній хворобі, атеросклерозі. В залежності від причин, зниження здатності  чути може розвиватися як упродовж  тривалого часу, так і виникнути несподівано. Іноді буквально за кілька годин.

Психологія вушних захворювань

Як не дивно, але існують й психологічні причини зниження слуху. Наприклад, людина не бажає чути того, що відбувається навкруги. Найчастіше зниження слуху виникає, коли джерело «непотрібної» людині інформації знаходиться у зовнішньому світі.  А ось коли з'явиться дзвін у вухах, то як правило, означає, що людина не хоче слухати свій внутрішній голос. Зниження слуху через отит свідчить про наявність гніву у душі людини, котрий і викликав запалення.

А щоб  попередити подальше зниження  слуху або просто вилікувати отит, необхідно щоденно зранку та увечері проводити сеанси « вигадування лікувальних думок». Для цього кожного дня вимовляйте такі слова: «Я у повній гармонії із навколишнім світом і самим собою. Я випромінюю лише любов. Я з радістю прислухаюсь до свого внутрішнього голосу і довіряю йому!»

Як лікувати приглухуватість?

Перш за все треба розібратися  у причинах, які викликали  погіршення слуху.  На щастя, в окремих, достатньо рідкісних випадках може знадобитися хірургічне втручання. При появі приглухуватості можуть бути призначені  фізіотерапевтичні процедури. Якщо ж причиною приглухуватості стали нежить та  отит, то після лікування останнього краще перевірити свій стан у Лор-лікаря аби впевнитися, що захворювання повністю вилікувано. 
Крім того, знаючи причини пониження слуху, можна підібрати трави, які володіють протизапальною дією. Також можуть знадобитися і засоби, що покращують стан судин.
При наявності сірчаної пробки можна спробувати видалити її, застосовуючи куплені в аптеці  воскові свічки. Але ні в  якому разі не можна видаляти пробку за допомогою будь-яких предметів.

Народні методи лікування

Народна медицина – багатюща скарбничка досвіду. Застосування її рецептів разом з методами офіційної медицини сприяє формуванню позитивного настрою у хворих, стимулює віру у свої можливості і нерідко приносить відмінні результати в лікуванні приглухуватості. 

1. Якщо причина зниження слуху – неврит слухового нерву, можна взяти 2-3 краплі камфорної олії та змішати їх із розтертими у кашку 1 зубчиком часнику, покласти суміш у марлю та вкласти у хворе вухо. Тримати допоки не почне пекти. Робити  так щодня перед сном, поки слух не покращиться. 
2. При погіршенні слуху після застуди можна крапати в вухо по 5 крапель мигдальної олії – у перший день в одно вухо, другого дня – в інше.

3. Якщо після нежиті застудилися вуха, можна скористатися лавровими тампонами. Для цього подрібнюють 5 лаврових листів, заливають склянкою окропу у термосі, настоюють годину. Із вати роблять тампони, змочують у цьому розчині і вставляють у вухо. За кілька хвилин змінюють на новий тампон. І так роблять 2-3 рази, після чого вставляють чистий сухий тампон та зав»язують вухо хусткою. Таку процедуру роблять 3-4 рази на день.
       
4. Візьміть ½ склянки шкаралупи кедрових горішків. Залийте склянкою окропу і залишіть настоюватися протягом 1 години. Процідіть. Випивайте перед їжею по 1 / 3 ст. Курс лікування 2 тижня. 
       
5. Якщо після перенесеного захворювання у вас дало ускладнення на вуха, то використовуйте в лікуванні наступний рецепт. Візьміть невеликий шматочок цибулини і нагрійте будь-яким способом. Загорніть у бинт, і перед  сном вкладіть у хворе вухо. Дійте обережно, вкласти потрібно глибше, але щоб край бинта залишався ззовні. Вранці, цибульний компрес, акуратно видаліть з вуха. Разом з цим, закрапуйте в ніс цибулиний сік, який розбавте наполовину водою. Достатньо по 1-2 краплі в кожну ніздрю. Лікування продовжуйте протягом 3-х тижнів.

Наталія Земна

18.10.2012 р.