Щоб не хворіло волосся
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Щоб не хворіло волосся

Себорея – це сальність шкіри, тобто посилене виділення жирових залоз, що є наслідком внутрішніх порушень в організмі. Сальність шкіри буває переважно на голові, обличчі га інших місцях, де розвинені жирові залози. Основними причинами себореї є функціональні нервові та ендокринні порушення. Виникає суха себорея внаслідок висихання накопиченого на шкірі жиру, що перетворюється на висівкоподібні лусочки.

Лупа – явище не безневинне. У дорослих воно часто веде до, так би мовити, розрихлення шкіри й випадання волосся, що нерідко закінчується облисінням. При себореї, як і при більшості шкірних хвороб, зовнішнє лікування неодмінно пов'язане з внутрішнім. Тут треба встановити конкретний діагноз і оздоровити організм.

Що ж до місцевих заходів, то дуже корисні ледь теплі ванни, після яких слід втирати олію, настояну на цілющих рослинах

Добре допомагає таке поєднання: 10 г хінної кори, 100 г спирту, 1 ч. ложка рицинової олії і 2-3 краплі олії з троянд (її можна замінити лавандовою). Цей розчин втирають у шкіру голови раз на день до повного зникнення лупи.

Часто в народі застосовували також мазь календули (нагідок). Дуже хороші результати дає мазь із лободи цільнолисткової.

Висушену траву треба потовкти в ступці просіяти, і цей порошок ретельно змішати з нагрітим вершковим маслом у співвідношенні 1:9. Добре, якщо ви маєте можливість накласти цю мазь на дві доби. Змивати бажано яєчним жовтком, не застосовуючи мила.

Відомий здавна рецепт: відваром трави черноголовки звичайної (100 г на 2 л води) добре змочувати голову кілька разів на день. Після змочування волосся не протирають насухо, а залишають вологим. 

Корисно мити голову відваром подрібнених зелених соснових шишок, череди або кореня оману. Щоб підсилити дію цих відварів, до них треба додати пучку тютюну.

Отже, є багато трав, які оздоровлюють волосся Але не забувайте користуватися хоча б найпростішими рецептами. Наприклад, прополоскати волосся відваром звіробою чи календули.

Наталія Земна

30.10.2012 р.